"Trzeźwy poranek", czyli kontrole z alkomatem

  • 06.01.2021, 10:16
  • TuOlawa (AH)
"Trzeźwy poranek", czyli kontrole z alkomatem
4 stycznia na terenie całego Dolnego Ślaska policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”

Działanie te prowadzone są cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie. Nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.
4 stycznia policjanci intensywnie kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach województwa. - Właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych - mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka. - Aby ograniczyć to realne zagrożenie na dolnośląskich drogach, funkcjonariusze prowadzą cyklicznie wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby.

Działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i trwały przez kilka godzin. Podczas tej akcji w całym województwie funkcjonariusze ujawnili kilkanaście osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Takie wzmożone kontrole będą kontynuowane. - Wciąż apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe - dodaje Piprzycka. - Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, bliskich oraz innych użytkowników dróg. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze. Widzisz-reaguj-dzwoń na 112.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe