Czy Oławie potrzebny jest budżet obywatelski? Zagłosuj

  • 20.01.2021, 14:33 (aktualizacja 20.01.2021, 14:37)
  • TuOlawa (AH)
Czy Oławie potrzebny jest budżet obywatelski? Zagłosuj
Możesz wyrazić swoje zdanie poprzez oddanie głosu w ankiecie. Pytamy mieszkańców czy chcą budżetu obywatelskiego

Głosować można do poniedziałku, 25 stycznia. Przypominamy, że tydzień temu przedstawiciel Komitetu Ustanowienia Budżetu Obywatelskiego Krzysztof Betker przekazał stosowny projekt uchwały na ręce Krzysztofa Mazurka, przewodniczącego Rady Miejskiej - Warto podkreślić, że jest to pierwszy taki projekt uchwały rozumiany jako inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców - mówi Krzysztof Betker. - I w tej formule ten projekt składamy. Warto zaznaczyć, że inicjatorem ustawy sejmowej, dającej nam taką inicjatywę uchwałodawczą, był klub PiS, a dokładniej, o ile mnie pamięć nie myli, poseł Marcin Horała. Myślę, że ten budżet obywatelski jest w Oławie potrzebny, aby mieszkańcy mieli sposobność kształtowanie przestrzeni miejskiej w taki sposób, w jaki uważają za stosowne. Jest to narzędzie np. dla takich osób jak Kacper Kobylnik, który zbierał podpisy pod inicjatywą budowy skateparku, ale bezskutecznie. Gdyby budżet obywatelski istniał, jego pomysł miałby szansę. ANKIETA, w której możecie zagłosować jest dostępna poniżej!

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 22.01.2021, 07:33
Może zrezygnujemy wówczas z radnych i tak służą jedynie do przyklepywania decyzji burmistrza
Bez podpisu
Bez podpisu 21.01.2021, 16:01
I co z tego mieszkam na osiedlu Sobieskiego ponad 40lat miał być przystanek kolejowy jakoś do dzisiaj tego nie ma i o czym to świadczy.?
anonim
anonim 21.01.2021, 08:29
Jeśli będzie budżet obywatelski to po co radni i burmistrz?
Jeśli za część inwestycji mają decydować mieszkańcy Oławy poprzez głosowanie na dany projekt to zmniejszy się praca dla radnych, więc należy im obniżyć diety.
Podatnik
Podatnik 21.01.2021, 08:28
"Budżet obywatelski" to nic innego jak marnowanie pieniędzy na bzdury.
Zenek
Zenek 20.01.2021, 19:40
Oświetlenia w tym mieście nie brakuje, skatepark dla kilku młodziaków którzy zaraz zaczną pić piwo i rozbijać butelki. Pochylnia była kiedyś na miasteczku to została zdewastowana. Macie inne pomysły.
Może nowe dzwony do kościoła aby na całe miasto było je słychać?
Olo
Olo 20.01.2021, 19:29
Niepotrzebny, przegłosuje się jakiś pomysł bo komuś spodobał się tak jak krzyczano o kryty basen i gdyby nie szkoły to można powiedzieć że jest to finansowa i frekwencyjna porażka.
Mietek
Mietek 20.01.2021, 17:57
Wypełnijcie też tę ankietę https://www.tuolawa.pl/wiadomo… Wyniki pewnie będą opublikowane. Może to coś da do myślenia burmistrzowi
Oławiak
Oławiak 20.01.2021, 17:47
Oczywiście,że jest potrzebny bo są nadal u nas równi i równiejści! Ile czasu czeka młodzież na skate park dla siebie! Najlepiej to wszystko pozamykać zwalić na pandemię itd i zakazać wychodzenia z domu! Przykład JELCZA-LASKOWIC -to wzór do nasladowania a u nas co Pan Burmistrz jest zdania ,ze wszystko co robią jest dla nas mieszkańców! Są sprawy ważniejsze i mniej ważne ! Tak by ludzie mogli zagłosować jak robią to inne miasta , chociaż w części mogliby zadecydować o swoim mieście , a tak głosu nawet na sesjach nie mają jak dzieci i ryby!

Pozostałe