Akcesoria do telefonów GSM: ładowarka, statyw, powerbank - gdzie wybrać?

  • 21.01.2021, 12:04 (aktualizacja 21.01.2021, 12:10)
  • tuOlawa BS
Akcesoria do telefonów GSM: ładowarka, statyw, powerbank - gdzie wybrać?
Bateria w naszym telefonie też jest ważna, ale co w przypadku gdy zepsuła nam się ładowarka, zgubiliśmy ją i potrzebujemy nowej albo w naszym aucie dostępne jest tylko gniazdo zapalniczkowe.

Jak dobrać ładowarkę do telefonu?

Bateria w naszym telefonie też jest ważna, ale co w przypadku gdy zepsuła nam się ładowarka, zgubiliśmy ją i potrzebujemy nowej albo w naszym aucie dostępne jest tylko gniazdo zapalniczkowe.

Szybkie ładowanie smartphona

Najistotniejszą rzeczą w tym temacie jest to, jakie jest maksymalne natężenie oraz napięcie obsługiwane przez nasze urządzenie? Najprostszy sposób to zerkniecie na parametry kostki, która dołączona jest do urządzenia. Jednak bardzo często producenci, chcąc zarobić do zestawu dodają ładowarkę o niższych parametrach niż te, które są dopuszczalne przez nasz telefon dając nam tym samym możliwość dokupienia szybszej, lepszej ładowarki.

Najlepszym tego przykładem jest firma apple, która od lat do swoich urządzeń dodaje ładowarkę 5w kiedy ich urządzenia obsługują 18w, a nawet pod koniec 2020 roku firma wycofała się z dołączania ładowarek do swoich urządzeń. Dla użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem może być to plus, ponieważ zamienniki potrafią być nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze. Do osiągnięcia szybkiego ładowania nie wystarczy posiadanie kostki z odpowiednimi parametrami musimy też zwrócić uwagę na kabel, ponieważ może się okazać, że nie jest on przystosowany do tak wysokiej mocy ładowania i może zacząć pękać lub nie obsługuje takiej mocy, jaka jest wysyłana z naszej kostki do kabla.

Źródło zdjęcia: https://topgadget.pl/sklep/telefony-i-akcesoria/

Rodzaje przewodu do ładowania telefonów

USB-C - jest to następca znanego złącza Micro USB jego zaletą jest to, że jest on bardziej wytrzymały i niw ważne, w jaką stronę go wsadzimy to i tak będzie pasował do portu.

Lightning - jest to port do ładowania tylko i wyłącznie urządzeń apple, czyli tych znad gryzionym jabłkiem. Te przewody dostarczane przez firmę nie są najlepsze pod kątem jakości i bardzo często się urywają jednak trzeba zwrócić na to uwagę, że jeśli kupujemy zamiennik by posiadał on certyfikat, ponieważ te chińskie kable czy nawet i kostki mogą uceglić nasze urządzenie.

Ładowarki do telefonów - zamienniki

  • Kabel Green Cell GC Ray USB - Lightning 200 cm do iPhone, iPad, iPod, biały LED, szybkie ładowanie 49,95 zł
  • Kabel Green Cell GC Ray USB - USB-C 200cm, zielony LED, szybkie ładowanie Ultra Charge, QC 3.0 49,95 zł
  • Kabel Green Cell GC Ray USB - Micro USB 200cm, pomarańczowy LED, szybkie ładowanie Ultra Charge, QC3.0 44,95 zł

Powerbank

Jednak mimo szybkiej ładowarki i dobrego telefonu jak wiemy baterie litowo jonowe posiadaj cykle ładowania, czyli po jakimś czasie traci ona na kondycji. Wtedy nasze urządzenie może szybciej się rozładowywać, czyli krócej pracować na jednym ładowaniu, a nie każdego stać na zakup nowego telefonu lub wymianę baterii. Pomocne wtedy mogą okazać się ładowarki bezprzewodowe, czyli powerbanki.

Co to jest powerbank?

Jest to przenośne urządzenie, które służy do ładowania urządzeń mobilnych za pomocą portu USB. Sprzęt ten wyposażony jest w rodzaj baterii litowo jonowych lub litowo polimerowych, które można wielokrotnie ładować. Ogniwa w powerbankach są trwałe a samo urządzenie posiada bardzo dobre parametry pojemnościowe.

Jak działa powerbank?

Działanie powerbanka opiera się na jego naładowaniu gdzie podczas ładowania magazynuje on energię, która potem jest wykorzystywana do naładowania danego urządzenia przez dostępne porty USB. Tradycyjny powerbank podaje prąd o napięciu 5 V i natężeniu 1 lub 2 ampery.

Jaki powerbank wybrać?

Power Bank Green Cell GC PowerPlay10 10000mAh z szybkim ładowaniem 2x USB Ultra Charge oraz USB-C PD 18W

Gdy zastanawiamy się nad wyborem powerbanka najlepiej skupić się na tym w pierwszej kolejności, jaka jest pojemność naszej baterii w telefonie. Pojemność powerbanka powinna być większa od pojemności baterii naszego urządzenia, które będziemy nim ładować.

Powerbank, który ma pojemność 2,3 razy większą od baterii naszego telefonu powinien naładować go max. 3 razy. Jednak warto zwrócić uwagę, że pojemność urządzenia, którym ładujemy dany sprzęt jest często trochę niższa niż ta, która widnieje w specyfikacji dlatego warto czasem pomyśleć o zakupie powerbanka o nieco większej pojemności.

Statywy do telefonu

Istnieje kilka rodzai statywów do telefonu od tych najtańszych do tych najdroższych. Najtańsze to bardzo często te, które posiadają gumowe i giętkie nóżki, a najdroższy niczym nieróżni się od statywu aparatowego poza rozmiarami.

Wybierając statyw do telefonu w pierwszej kolejności warto zwrócić na to, jakie urządzenia pod kontem wagowym mogą one udźwignąć, ponieważ gdy telefon będzie za ciężki do statyw może się przewrócić i nie tylko on sam się uszkodzi, ale tak, że może stać się też coś ze sprzętem, który był do niego podpięty. Drugą rzeczą na, którą warto zwrócić to jakość wykonania im jest lepsza, tym lepiej, ponieważ taki sprzęt posłuży nam na dłużej.

Dobre akcesoria do telefonów znajdziesz tutaj: topgadget.pl

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe