Oławska policja zapowiada wzmożone kontrole w majówkę, ale nie tylko chodzi o kierowców

  • 30.04.2021, 12:54 (aktualizacja 30.04.2021, 13:02)
  • Źródło: KPP Oława
Oławska policja zapowiada wzmożone kontrole w majówkę, ale nie tylko chodzi…
Podczas najbliższego weekendu, policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu będą prowadzili kontrole sanitarne w placówkach hotelarskich, gastronomicznych i innych, których działalność jest zawieszona w związku z obowiązującymi obostrzeniami.

Przed nami długi majowy weekend. Podobnie, jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem mieszkańców korzystających z wolnego weekendu czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a w razie konieczności represjonować kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa i obowiązujące w tym zakresie obostrzenia sanitarne, działania Policji ukierunkowane będą na egzekwowanie zachowań zgodnych z obowiązującymi obostrzeniami. Oławscy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu będą kontrolowali punkty usługowe, których działalność związana jest z poprawą kondycji fizycznej, z działalnością gastronomiczną i hotelarską.

- Przed nami długi majowy weekend. Podczas tegorocznej majówki podobnie, jak w latach ubiegłych na ulicach powiatu oławskiego pojawi się więcej patroli policyjnych, które zadbają  o bezpieczeństwo mieszkańców i osób osób odwiedzających nasz powiat - mówi podinsp. Alicja Jędo. - Funkcjonariusze  w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości, będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Ich działania ukierunkowane będą na kontrolę stanu trzeźwości kierujących  oraz sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, od którego również zależy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym miejscu apelujemy do kierowców o rozwagę za kierownica i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że tegoroczna "majówka" ma inny charakter.  "Walczymy" z epidemią koronawirusa. Dlatego policja w szczególności włącza się w działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii, poprzez egzekwowanie zachowań zgodnych z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Przypominamy po raz kolejny, że wiosenna aura nie zwalnia nas z obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos w przestrzeni publicznej. Dalej obowiązuje nakaz przemieszczania się, zgodnie z którym, pieszo - jednocześnie mogą  poruszać się osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od siebie.

Podczas najbliższego weekendu, policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu będą prowadzili kontrole sanitarne w placówkach hotelarskich, gastronomicznych i innych, których działalność jest zawieszona w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Informujemy, że nie stosowanie się do obowiązujących obostrzeń może skutkować wydaniem decyzji uprawnionego organu, o zwrocie pomocy finansowej, otrzymanej w ramach wsparcia publicznego.

Źródło: KPP Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe