Koncerty zza szyby. Tak 9 maja będą świętować we Wrocławiu

  • 08.05.2021, 09:37 (aktualizacja 08.05.2021, 09:50)
  • Źródło: https://www.facebook.com/events/918026588994095/
Koncerty zza szyby. Tak 9 maja będą świętować we Wrocławiu
9 maja to Dzień Europy. - Znaleźliśmy wyjątkowy sposób, by w niedzielę 9 maja wyjść do Was! - piszą organizatorzy wydarzenia. W pięciu charakterystycznych, centralnych punktach Wrocławia lokalni artyści zagrają dla Was na żywo… zza szklanych witryn zwróconych ku otwartej przestrzeni miasta!

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu  oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej  zapraszają na wyjątkową serię koncertów z okazji Dnia Europy 9 maja. - Pandemia stawia przed nami kolejne wyzwania, jednak pomimo otaczających nas trudności chcemy świętować Dzień Europy razem z Wami! Niestety w tym roku nie spotkamy się w Domu Europy ani w Parku Staromiejskim, znaleźliśmy jednak wyjątkowy sposób, by w niedzielę 9 maja wyjść do Was! - piszą organizatorzy. W pięciu charakterystycznych, centralnych punktach Wrocławia lokalni artyści zagrają dla Was na żywo… zza szklanych witryn zwróconych ku otwartej przestrzeni miasta! Zaproszeni muzycy zabiorą Was w podróż po różnych gatunkach i stylistykach, ale też różnych zakątkach Europy – od Hiszpanii, przez Polskę, po Bałkany! Wszyscy, którzy w tę niedzielę wybiorą się na spacer ulicami Wrocławia, będą mieli okazję usłyszeć utwory m.in.: finalisty The Voice of Poland Bartka Deryło, wrocławskiego kolektywu DJ'sko-producenckiego Miód tworzącego muzykę elektroniczną, punkowych Ramoles czy Damiana Kowalińskiego – gitarzysty flamenco, który wspólnie z tancerką i choreografką Anną Patkiewicz oraz perkusistą Osmarem Pegudo Álvarezem, zabierze słuchaczy w podróż do słonecznej Hiszpanii, oraz Balkan Quartet – międzynarodowego zespołu, grającego muzykę inspirowaną tradycją bałkańską. W programie nie zabrakło również propozycji dedykowanej najmłodszym uczestnikom – zwyciężczyni talent show Idol, Alicja Janosz oraz Bartek Niebielecki, muzyk grupy Hoodoo Band, zaprezentują swoje utwory w autorskim programie „Alicja dzieciom”.

Zapraszamy do zamiany niedzielnego, majowego spaceru w prawdziwą muzyczną podróż!

Pełny lineup wydarzenia:

9 maja, 12.00-17.00- gramy o każdej pełnej godzinie!

Scena Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21)
🎺 Alicja Janosz i Bartek Niebielicki – program „Alicja Dzieciom”
🎺 Balkan Quatret – muzyka Półwyspu Bałkańskiego
🎺 Anna Patkiewicz, Damian Kowaliński, Osmar Pegudo Alvarez – flamenco

Scena KARAVAN (ul. Św. Antoniego 40)
🎺 Bartek Deryło Projekt – alternatywa, soft-pop
🎺 Marianna Gembalczyk – skrzypce

Scena BARBARA | STREFA KULTURY WROCŁAW (ul. Świdnicka 8B)
🎺 EEMEE – alternatywa
🎺 Ramoles – akustyczny punk rock

Scena SŁODOWA (Wyspa Słodowa 7)
🎺 Miód – The Very Polish Cut Outs
🎺 Beskres DJ Set by Kamp!

Scena DIZAJN BWA WROCŁAW (ul. Świdnicka 2-4)
🎺 Czarny Latawiec – ścieżka dźwiękowa projektu Żyjnia

Patronami medialnymi wydarzenia są Radio Wrocław, Radio RAM, Wroclaw.pl, Doba.pl, Dlastudenta.pl, Miejscawewroclawiu.pl, Kochamwroclaw.pl oraz Wroclife.pl

9 maja to Dzień Europy  - tego dnia co roku świętujemy pokój i jedność naszego kontynentu. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana – w swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest  Unia Europejska.

Dzień Europy jest nie tylko symbolem procesu, który zaowocował zjednoczeniem państw europejskich i trwającym dekady pokojem, ale i wspólnych wartości, na których zbudowana została pokojowa przyszłość Europejczyków. Świętujmy ten dzień wspólnie – do zobaczenia 9 maja pod Kinem Nowe Horyzonty, pod Karavanem, Barbarą, BWA Dizajn i na Wyspie Słodowej!

Źródło: https://www.facebook.com/events/918026588994095/

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe