Wystawa malarstwa Krystiana Okolity

  • 08.06.2021, 10:21
  • Źródło: MGCK
Wystawa malarstwa Krystiana Okolity
Klub Opty oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach zapraszają na wystawę malarstwa Krystiana Okolity. Obrazy można obejrzeć w siedzibie MGCK przy ul. Oławskiej 46. Jeden z obrazów lokalnego artysty - „Cisza Oławskiej Odry” - został zakwalifikowany do wystawy pt. „Odra, rzeka, kanały, starorzecza” we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury. Wernisaż odbędzie się 12 czerwca 2021 o godz. 16.00.

Krystian Okolita jest miłośnikiem sztuki oraz społecznikiem od urodzenia związanym z powiatem oławskim, a od 2019 r. z miastem Jelcz-Laskowice. To absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Od dwóch lat pracuje w Komisariacie Policji, gdzie jako dzielnicowy aktywnie wspiera mieszkańców Jelcza-Laskowic.

Student Szkoły Malarstwa Klasycznego powstałej z inicjatywy fundacji Renaissance, która oprócz kształcenia zgodnie z akademicką szkołą plastyczną, ma na celu popularyzowanie aktywności kreatywnej i artystycznej. Pod okiem mentorki Natalii Buczackiej – absolwentki szkoły artystycznej w Odessie – pogłębia stale swój warsztat artystyczny i dopracowuje techniki malarskie, w szczególności ulubione malarstwo olejne. Malarz szuka inspiracji w najbliższym otoczeniu, głównie w pięknie natury.

Mając na uwadze słowa Pabla Picassa „Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują rozumieć śpiewu ptaków?”, Krystian Okolita w swojej twórczości pragnie zwrócić uwagę odbiorcy na to, co dla współczesnego człowieka powinno być w obecnych czasach najistotniejsze – tajemnicę życia zaklętą w naturze, jej pięknie i uniwersalnej, ponadczasowej wartości, która zawsze skłania do refleksji.

Założeniem kuratorskim wystawy jest rzeka – symbol potęgi, siły wieczności. Jej ruch przypomina drogę, symbolizuje wędrówkę i przemijalność życia. Tak jak płyną wody rzeki, tak płynie nieprzerwanie nasze życie, w ciągle odnawialnym nurcie biorąc swój początek ze źródła (to narodziny ludzkiego życia) aż po kres, ujście do bezmiaru oceanu, morza (koniec życia – przejście w inny wymiar istnienia). Będąc w ciągłym ruchu postrzegana była jako istota żywa.

Wystawa, będąca zbiorem dzieł wielu artystów, będzie eksponowana w Galerii Klubu MiL do 26 sierpnia 2021 r.

 

 

 

Źródło: MGCK

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe