Poszukiwania 16-latka trwają trzeci dzień. AKTUALIZACJA

  • 12.07.2021, 10:42 (aktualizacja 12.07.2021, 14:12)
  • TuOlawa (AH)
Poszukiwania 16-latka trwają trzeci dzień. AKTUALIZACJA
Służby wciąż szukają 16-letniego chłopca, który w 10 lipca wszedł do Odry i został porwany przez nurt. W sobotę w akcję ratowniczą i poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, woprowcy i ratownicy z oławskiego stowarzyszenia ratowniczego. Poszukiwania zaginionego nastolatka trwały do późnych godzin. Z uwagi na zmrok zostały przerwane o godz. 23.00 i wznowione w niedzielę od godz. 8.00 rano. Dziś od godz. 9.00 kolejny dzień poszukiwań. 4 osoby z wodnej służby ratowniczej dysponują dwiema łodziami, wśród tych osób jest płetwonurek. Kilku płetwonurków było zaangażowanych od pierwszego dnia akcji. Podczas poszukiwań od początku używany jest również profesjonalny sprzęt m.in. sonar. Wykorzystywany jest również dron. - Dzisiaj akcja jest prowadzona na odcinku od 100 do 200 metrów od miejsca zdarzenia - mówi podinsp. Alicja Jędo. - W akcji uczestniczą m.in. wodne służby ratownicze z Wrocławia, które dysponują sonarami za 300 tys. złotych, to bardzo porządny sprzęt - dodaje nadkom. Artur Dobrowolski. komendant KPP w Oławie. - Wczoraj prześwietlono całe dno w tym rejonie, coś zauważano, dlatego teraz bardzo dokładnie sprawdzamy ten odcinek. To bardzo duża akcja, w którą są zaangażowane bardzo duże siły

Przypomnijmy, że 10 lipca około godziny 19.00 dyżurny oławskiej komendy Policji, za pośrednictwem centrum powiadamiania ratunkowego, otrzymał zgłoszenie o tonącej osobie. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrole policji i powiadomił o zdarzeniu  straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. W toku podjętych przez policję czynności ustalono, że tonący człowiek, to 16-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Według relacji świadków, chłopiec rozebrał się, wszedł do Odry i w trakcie kąpieli porwał go nurt rzeki. 16-latek przyjechał nad rzekę z kolegami. Do akcji ratowniczej przystąpiło 10 policjantów z oławskiej jednostki i 2 z komisariatu wodnego we Wrocławiu. Sprawdzali oni skrupulatnie brzeg rzeki oraz monitorowali jej koryto za pomocą kamery. Ponadto,  akcję poszukiwawczą wsparło 3 strażników miejskich z Oławy. W działania poszukiwawcze z dużym zaangażowaniem włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oławie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcach i w Bystrzycy, łącznie sumie 13 strażaków. Funkcjonariuszom pomagali ratownicy z Oławskiego Stowarzyszenia Ratowniczego i ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, sobotnie poszukiwania zostały przerwane po godz. 23.00 z uwagi na zmrok. W niedzielę trwały od godz. 8.00. Brało w nich udział:

-10 policjantów ,

-19 strażaków ( Oława, Bystrzyca, Siedlce, Wrocław i Opola)

- płetwonurek ,

- 2 ratowników z oławskiego stowarzyszenia

- 2 ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia.

Działania służb wspierane są specjalistycznym sprzętem, w postaci łodzi, kamer do penetracji dna, dronów i sonarów .

Akcją poszukiwawczą zarówno kieruje Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Artur Dobrowolski. Działania prowadzone są z wody z ziemi i powietrza.

Poszukiwania nadal trwają....

AKTUALIZACJA. GODZ.13.00:ZNALEZIONO CIAŁO CHŁOPCA https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/24324,cialo-chlopca-wyciagnieto-z-rzeki-poszukiwania-zakonczone

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe