Drogówka ma sprzęt do badania na obecność narkotyków

  • 08.09.2021, 16:24 (aktualizacja 08.09.2021, 16:28)
  • Źródło: KPP w Oławie
Drogówka ma sprzęt do badania na obecność narkotyków
To nowość w oławskiej policji

Nowe urządzenie do szybkiej identyfikacji obecności narkotyków w organizmie jest już na wyposażeniu oławskiego ogniwa ruchu drogowego. Analizator narkotyków pomoże eliminować z ruchu drogowego kierujących, znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

AquilaScan jest elektronicznym urządzeniem do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników badań, przeprowadzonych za pomocą testów ToXWipe. Z mobilnego urządzenia można korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Urządzenie to służy do wstępnego badania kierowców na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie polega na pobraniu próbki śliny  i umieszczeniu jej w analizatorze. Już po kilkunastu minutach można odczytać wynik. Analizator wykryje nawet najmniejsze dawki substancji zabronionych w organizmie osoby badanej. Jeżeli pomiar jest pozytywny, od kierowcy pobierana jest krew do dalszych, specjalistycznych badań. Dzięki AquilaScan, mundurowi z oławskiego ruchu drogowego będą mogli jeszcze skuteczniej eliminować z dróg kierowców pod wpływem narkotyków, przede wszystkim zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco pamiętaj !
Prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi, jak pod wpływem alkoholu. Wszystkie narkotyki, z dopalaczmi włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność bezpiecznego prowadzenia auta, nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 09.09.2021, 14:37
*** łapać ćpunów!!!!
asd
asd 09.09.2021, 20:43
znów się kompromitujesz przy..pie!

Pozostałe