Biesiada Piwna. Kiedy?

  • 14.09.2021, 18:52
  • Źródło: Brzeg24.pl
Biesiada Piwna. Kiedy? fot. archiwum / VII Biesiada Piwna, źródło: Brzeg24.pl
W tym roku potrwa dwa dni - rozpocznie się 25 września. Gdzie? Po sąsiedzku, czyli w Brzegu To już ósme wydanie Brzskiej Biesiady Piwnej

Jak informuje portal Brzeg24.pl, impreza jak co roku – oprócz tradycyjnego świętowania i uroczystego otwarcia beczki piwa – poświęcone jest ważnemu wydarzeniu historycznemu. W tym roku będzie to 100. rocznica III Powstania Śląskiego.

VIII Brzeska Biesiada Piwna rozpocznie się w sobotę (25.09) i potrwa dwa dni. Pierwszego dnia uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:00 na terenie Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów, gdzie odbędzie się uroczyste powitanie zaproszonych gości. Tam też zaplanowano występ orkiestry dętej i występy zespołów z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Oprócz tego odbędzie się tam także rekonstrukcja historyczna z udziałem... Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Kawalerii IX Ochotniczego Pułku Ułanów pod dowództwem Bogusława Moczydłowskiego i grupy „Semplis Fidelis” pod dowództwem Krzysztofa Rozpondka. Kolejnym puntem będą z kolei występy patriotyczne grupy „Folk Ekspres” (byli artyści z zespołu „Śląsk”).

Jak podaje Brzerg24.pl, kolejna część wydarzenia (od 17:00) realizowana będzie na terenie Restauracji „Wozownia”, gdzie na początek zaplanowano uroczyste otwarcie Beczki Piwa z udziałem Bractwa Rycerskiego pod dowództwem Krzysztofa z Żelaznej. O godzinie 18:00 swój koncert na scenie rozpocznie zespół Ignacy i Przyjaciele (część I). O godz. 19:30 zaplanowano propozycję zatytułowaną „Światło i dźwięk”, a na godz. 20:30 – II część koncertu zespołu Ignacy i Przyjaciele.

Dzień drugi biesiady (niedziela, 26.08.2021) rozpocznie się od Pikniku rodzinnego, który o 12:00 realizowany będzie na terenie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej (przy ul. Piastowskiej). W jego trakcie zaplanowano imprezę dla dzieci z udziałem Shreka oraz prezentację oferty turystycznej regionu – OROT. Kolejna część Biesiady odbędzie się na terenie „Wozowni”, gdzie o godz. 14:00 rozpocznie się koncert brzeskich artystów: Walentyny Romanowicz, Grzegorza Kuryły, Małgorzaty Kalińskiej i innych. O godz. 18:00 zaplanowano zaś koncert zespołu Ignacy i Przyjaciele, którego występ zakończy się o godz. 22:00.

Patronami wydarzenia są: Opolska Izba Gospodarcza, OROT i STOWARZYSZENIE Przyjaciół 1. Brzeskiej Brygady Saperów „PIONIER”. Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły imprezę patronatem medialnym.

Źródło: Brzeg24.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 14.09.2021, 19:58
A w Oławie takiej biesiady już nie będzie?
Barista
Barista 15.09.2021, 12:37
Nie będzie, bo nasi urzędnicy wolą dać zarobić przyjezdnym jadłodajniom, od których na co dzień nie pobierają podatków. Taka nasza oławska logika we wspieraniu swoich. "Od 24 do 26 września w Rynku będzie się odbywał IV Oławski Festiwal Food Trucków".
Adam
Adam 15.09.2021, 10:41
W Oławie możesz se pobiegać z friszmanem po wałach

Pozostałe