Po festiwalu

  • 22.09.2021, 10:46
  • (tk)
Po festiwalu fot. Piotr Trojanowicz i materiały MGCK
8. Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy dobiegł końca

Podczas 4 koncertów w kościele pw. M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach gościli wybitni muzycy i soliści, którzy występują w europejskich i światowych salach koncertowych. Była to ogromna przyjemność móc usłyszeć ich na żywo. Wyjątkowym gościem tej edycji Festiwalu był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ambasador polskiej kultury, który zachwycił bogactwem strojów i repertuaru. To niezwykłe widowisko tworzyło ponad 100 artystów.

- Niezmiernie nas cieszy, iż festiwal zyskuje coraz większe uznanie wśród mieszkańców Jelcza-Laskowic, którzy tak tłumnie przychodzili na koncerty i tak serdecznie przyjmowali artystów - mówi dyrektor MGCK Dorota Miś-Hanys. - Zwieńczeniem ostatniego dnia festiwalu był finisaż wystawy AEROFONY. W towarzystwie świateł, muzyki i tańca Małgorzaty Kozłowskiej rozbłysły nasze instalacje, które stworzyli: Waldemar Czech, Marzena Niżyńska, Jan Partyka, Wojciech Roskosz, Ewa Kaźmierczak, Marcin Pawlicki oraz VirtualAtelier pod kuratelą Alicji Stawieraj. Serdeczne podziękowania dla księdza kanonika Janusza Nowickiego za przestrzeń, dobre słowo i jak zawsze przychylność i gościnę, dyrektorów artystycznych Jana Drozdowicza i Łukasza Romanka za przygotowanie koncertów na światowym poziomie, wyjątkowy dobór artystów i repertuaru. Gorące ukłony dla artystów, którzy zechcieli do nas przyjechać i podzielili się swoim talentem oraz dla melomanów za tak liczne przybycie i atmosferę, którą stworzyli. Ogromne podziękowania dla patronów medialnych TVP 3 Wrocław, OKiS, Radio Rodzina, Gość Niedzielny, Gazeta Powiatowa, JL TV, WE Jelczu, Tu Oława oraz sponsorów, którzy wsparli Festiwal, dla firm: Dyka sp. z o.o., Elica Group Polska, Italmetal, PSB Mrówka, Ronal Polska, Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa w Jelczu-Laskowicach. Centrum Kultury składa także podziękowania za każde dobre słowo, które jest dla zespołu MGCK motywacją do dalszego działania.

 

(tk)

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe