Część już kupiono, ale jeszcze są

  • 17.10.2021, 20:05 (aktualizacja 18.10.2021, 07:53)
  • TuOlawa JK
Część już kupiono, ale jeszcze są
Za ile możesz mieć piękny obraz Kazimiery Rudnickiej? Na czwartkowym wernisażu parę osób od razu zdecydowało się kupić obrazy oławskiej artystki, wspierając jej rehabilitację. Obrazów w galerii OKO jest jednak sporo, to świetna okazja na stosunkowo tani zakup prawdziwych dzieł sztuki z lokalnego rynku. Wszystkie obrazy artystka wyceniła jednakowo - kosztują tylko 300 zł. Prace są do obejrzenia w galerii Ośrodka Kultury w Oławie, ul.11 Listopada. Można je oglądać i rezerwować do końca października. To świetny pomysł na prezent - świąteczny, urodzinowy czy jubileuszowy

    Kazimiera Rudnicka to oławska artystka, która przez 3 dziesięciolecia przepracowała w Ośrodku Kultury, gdzie zajmowała się edukacją plastyczną dzieci, młodzieży i dorosłych, a także twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej oraz wystawiennictwem. Prowadziła Galerię Sztuki Współczesnej, organizowała Międzynarodowe Plenery Malarskie, współpracowała z artystami z Polski i Europy. Brała udział w szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w wielu galeriach, muzeach i w domach mieszkańców Oławy. Zawsze wyjątkowo wrażliwa i zawsze lubiąca pomagać. Nie potrafiła odmówić nikomu w potrzebie. - Po prostu wiem, że tak trzeba i jeśli mogłam, to pomagałam, nigdy nie żądałam pomocy od innych i nie przypuszczałam, że kiedykolwiek znajdę się w tak trudnej sytuacji - mówiła nam parę lat temu.

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe