Dobry kij golfowy – komfort gry i dobre wyniki

  • 25.10.2021, 08:23
  • tuOlawa BS
Dobry kij golfowy – komfort gry i dobre wyniki
Nie tylko piłeczki, ale też kije golfowe wpływają na osiągane wyniki. Z tego względu odpowiedni dobór kijów to podstawa udanego treningu i gry.

Kije golfowe a rodzaje uderzeń

Doświadczony gracz wie, który kij wybrać, aby posłać piłkę na określoną odległość. Różne są też rodzaje uderzeń. Należy starać się dopasować rodzaj kija do rodzaju uderzenia.

Części składowe kija – wpływ na grę

Kije do golfa składają się z trzech podstawowych elementów – gripu, shaftu oraz główki. Uchwyt pokryty jest najczęściej gumą, natomiast trzonek bazuje na metalu lub graficie. Niezwykle ważny jest shaft, który musi być dobrany do umiejętności gracza. Dobór odpowiedniej giętkości tej części kija warunkuje osiągi i precyzję uderzeń. Niezwykle istotna jest też główka kija golfowego. To od niej zależy czy nasz kolejny strzał zostanie posłany na odpowiednią odległość.

Należy przed zakupem kijów golfowych, wybrać się na profesjonalny fitting, prowadzony pod okiem doświadczonego specjalisty, tak aby wybrać najlepszy dla siebie sprzęt. Eksperci z zakresu doboru kijów golfowych, posiadają szereg certyfikatów potwierdzających ich umiejętności. Warto przed wyborem specjalisty sprawdzić jego kwalifikacje i dotychczasowe doświadczenia w zakresie przeprowadzania sesji fittingowych.

Inne rodzaje kijów golfowych

DRIVERY - to kije służące do dalekich uderzeń. Najczęściej wybierane na początku każdego, zwłaszcza długiego dołka.

WOOD - to kij golfowy, wymagający wysokiej precyzji uderzeń od golfisty. Aby wybić piłkę dalej niż 200 m, trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami. Kije golfowe tego typu mają dużą główkę i zazwyczaj używa się ich na długim dołku przy drugim uderzeniu.

IRONY – kije te występują w kilku wariantach ze względu na budowę główki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wybijać piłkę średnio co 10 m dalej. Piłka wybita tymi kijami szybuje na odległość ok. 100 - 200 m.

PUTTERY – to kije golfowe do uderzeń po ziemi (greenie). Piłka toczy się po greenie w kierunku dołka.

WEDGE – są to kije, których używa się do krótkich uderzeń. Dzięki nim piłka zyskuje wysoką trajektorię lotu oraz rotację i szybko zatrzymuje się po kontakcie z podłożem.

(tekst sponsorowany)

 

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe