Kutela zachęca do tworzenia Archiwum

  • 18.11.2021, 19:01
  • Źródło: Piotr Kutela (FB)
Kutela zachęca do tworzenia Archiwum
...fotografia jest sposobem odczuwania, dotykania, kochania. To, co złapałeś na filmie, zostało uwiecznione na zawsze… Zapamiętuje małe rzeczy, długo po tym, jak zapomniałeś wszystkiego - Aaron Siskind
Dobry wieczór Zwiadowcy - jest nas już 5381 Zwiadowców, grupa ma już dwa lata -mamy tysiące zdjęć, pięknych historii i wspaniałych grupowiczów.
Nadszedł czas żeby to wszystko zebrać w całość, udokumentować, zapisać, zachować dla następnych pokoleń.
Od paru dni piszemy o naszym wspólnym projekcie związanym z historią naszej "Małej Ojczyzny" i okolic.
Archiwum Cyfrowe Jelcza-Laskowic - tego u nas brakowało.
Przed założeniem grupy wiedzieliśmy nie dużo, nikt tego nie spisał teraz połączyliśmy siły i chcemy to wspólnie zmienić.
Chcielibyśmy Was wszystkich poprosić o podzielenie się Waszymi pięknymi zdjęciami, które są Waszych albumach, w albumach dziadków, rodziców o podzielenie się historiami związanymi z naszym miastem i okolicami.
Jeśli znajdziecie czas to zapraszamy ze zdjęciami do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Jelcz-Laskowice lub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jelczu-Laskowicach gdzie będzie można zeskanować ,oryginały oddamy i dołączymy małą niespodziankę. Jeśli ktoś nie może dostarczyć zdjęć osobiście - proszę pisać też do mnie, może niebawem będę mógł odwiedzić każdego z Was i wysłuchać też Waszych wspomnień.
Poniżej parę Waszych pięknych zdjęć - takich zdjęć m.in.szukamy. Te zdjęcia to prawdziwy skarb-kompendium wiedzy o naszym mieście i okolicach.
Powiem Wam, że takie archiwa powstały już w innych miastach - teraz czas na nas🙂
Mamy nadzieję że Pomożecie nam je tworzyć
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego wieczoru - Piotr Kutela, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Zwiadowców Historii
Źródło: Piotr Kutela (FB)

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe