Bystrzyca 3 dni bez prądu - jest chłodno, do tego część uczniów na zdalnym nauczaniu

  • 25.11.2021, 10:50 (aktualizacja 25.11.2021, 13:29)
  • TuOlawa JK
Bystrzyca 3 dni bez prądu - jest chłodno, do tego część uczniów na zdalnym…
W piątek, poniedziałek i wtorek praktycznie przez cały dzień, w godzinach pracy (7.00-16.00 lub 17.00), zaplanowano wyłączenia prądu w Bystrzycy (www.tauron-dystrybucja.pl). Na szczęście szkoła i przedszkole będą miały "własny" prąd, więc zajęcia powinny się odbywać prawie normalnie. Prawie...

Ludzie generalnie we wsi są oburzeni, bo nie do wszystkich dotarła informacja o włączeniach, a tym bardziej o jej skali.

Po pierwsze - w miejscowości działa wiele firm, które bez prądu będą musiały się zamknąć, a wyłączenie zaplanowano dokładnie w godzinach pracy. Po drugie - w szkole podstawowej wiele klas jest na zdalnym nauczaniu, co w przypadku wyłączenia prądu nie będzie możliwe. Po trzecie - w wielu domach ogrzewanie jest uzależnione od prądu, w nocy mają być mrozy, więc wychłodzenie domów przez cały dzień może nie być bez znaczenia (osoby, które po prostu są w domu, mogą marznąć).

Wszystkie te niepokoje znalazły swoje miejsce w komentarzach na profilu FB sołtysa Bystrzycy Michała Rado"

- Do kogo zanieść zapasy z zamrażarki? - pyta pani Justyna.

- Jest to dosyć nieludzkie wyłączać prąd na 10h kiedy ma być temperatura w okolicach 0. Praktycznie każdy z nas ma ogrzewanie, która jest zależne od prądu. Szczerze, nie wyobrażam sobie ze nie będzie grzało się u mnie w domu dwa dni pod rząd przez 10h. Nie wspominając już o lodówkach itp. Mamy XXI, wszystko jest praktycznie na prąd. Ludzie pracują zdalnie a dzieci uczą się - dodaje pani Monika.

- A czy ktoś wziął pod uwagę, że starsze klasy mają już znowu nauczanie zdalne, więc jak będą mogli się uczyć ? I druga kwestia : z tego co wiem, to w samej Bystrzycy jest chyba z 6 transformatorów i jak wyłączali prąd to rejonami, czyli w jednym miejscu był prąd, a w drugim nie. Czy teraz też pójdą rejonami, czy od razu całą Bystrzycę pozbawią prądu? - dodaje pan Mirosław.

- Dostałam informacje, że na słupach energetycznych w pobliżu budynku powinna być rozwieszona informacja o planowanych wyłączeniach. Czy ktoś widział takie ogłoszenie? - pyta pani Monika.

*

Jak widać, Bystrzycę czekają trudne dni. Informacja od firmy Taruon-Dystrybucja poniżej na ilustracji.

*

Dzięki wcześniejszej interwencji gminy Oława, miejscowa szkoła i przedszkole, po rozmowach z Tauronem, powinny mieć zapewniony prąd.

- W środę po południu dowiedziałem się, że są planowe wyłączenia, więc od razu zaczęliśmy działać - mówi pełniący obowiązki wójta gminy Henryk Kuriata. 

- To prawda, szkoła i przedszkole mają zapewnienie dostaw prądu agregatami o dużej mocy - mówi dyrektor szkoły Anna Chlebosz. - Nie powinniśmy odczuć tych wyłączeń.

Od poniedziałku, gdy skończy się obowiązkowe zdalne nauczanie klas 4-8, co miała związek z nasilonym występowaniem zachorowań na koronawirusa w szkole, wszystkie dzieci spokojnie będą mogły przyjść do ciepłej szkoły i korzystać z nauki stacjonarnej. To jednak nie dotyczy piątku - bo starsze dzieci w tym dniu formalnie mają lekcje zdalne.

- Szkoła będzie miała prąd, więc nauczyciele będą podejmowali próbę połączenia się tego dnia z uczniami - mówi dyrektor Anna Chlebosz. - Bierzemy jednak pod uwagę, że będą takie dzieci, które się z nami w piątek nie połączą. 

Szkoła ma nadzieje, że Tauron nie będzie wyłączał prądu od razu w całej wsi, tylko ulicami, więc jednak sporo dzieci skorzysta w piątek z lekcji, przynajmniej częściowo. 

 

 

 

TuOlawa JK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria
Maria 25.11.2021, 15:31
A sołtys z wykształcenia prawnik nie wie jak załatwia się takie sprawy !Touron nie może tak sobie wyłączać prąd na tyle godzin!Jeśli mają problem ze swoimi łączami to powinni tak robić ,żeby nie było to uciążliwe dla biorców prądu !Tylko w wyjątkowych sytuacjach może tak zrobić !Niech robią w nocy .Lekarze ,pilęgniarki też pracują w nocy !
Sara
Sara 25.11.2021, 14:41
To jest jakiś żart, jeszcze takie długie te przerwy.. przez 3 dni?! Akurat jak się zrobiło zimno jak cholera, po prostu świetnie.
Tomek
Tomek 25.11.2021, 14:22
Niech robią w nocy ,(...) !
Anna
Anna 25.11.2021, 14:18
Co za debil to sobie wymyślił !Co mamy zrobić z malutkimi dziećmi ,jak ogrzewanie jest zależne od prądu !Przez trzy dni nie będą jadły , nie będziemy ich myć itp !!!Ludzie to jest chore!!Gdzie jest ten sołtys !!!Bo na pseudo wójta nie ma co liczyć !Problem nauczania to najmniejszy problem !
Olga
Olga 25.11.2021, 14:11
Co za burdel !Trzeba zmienić dystrybutora !

Pozostałe