Były protesty, pikieta i wreszcie się udało. Będą mogli skręcać w lewo!

  • 18.07.2017, 15:33
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Były protesty, pikieta i wreszcie się udało. Będą mogli skręcać w lewo!

Mieszkańcy bloków w rejonie ulic Zacisznej i Iwaszkiewicza od 2014 roku domagali się zmiany organizacji ruchu drogowego na łączniku osiedla Sobieskiego z drogą krajową nr 94 Wrocław - Opole. Organizowali nawet pikietę protestacyjną. Pisaliśmy o tym: http://gazeta-olawa.pl/news/aktualnosci-nowe/8638-lewoskretny-protest/

– Gdy wracam do domu z Wrocławia, gdzie pracuję, muszę przejechać przez cały łącznik, zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Zaciszną i znowu pokonać co najmniej trzy czwarte tej samej drogi, by wjechać na swoje osiedle – mówił wtedy jeden z protestujących mieszkańców. – Z koli żeby zawieźć rano dziecko do szkoły na osiedlu Sobieskiego, muszę najpierw pojechać w stronę ronda, tam zawrócić i znowu przejechać przez cały łącznik. To zabiera czas i pieniądze, które wydaję na niepotrzebnie zużyte paliwo. W ciągu roku składa się na to całkiem pokaźna sumka… W kwietniu 2016 mieszkańcy znów domagali się zmian w organizacji ruchu i jeździli w kółko po rondzie: http://gazeta-olawa.pl/news/46298-protest-skutecznie-blokowali-olawe/ Ktoś miał już na tyle dość takiej organizacji ruchu, że w kwietniu 2016 czarnym sprayem zamazał znak nakazujący skręt w prawo, a pasy na ul.Iwaszkiewicza miejscami przykrył farbą, żeby wyglądało tak, jakby zjazd w lewo z drogi głównej był legalny... (fot. poniżej) Wreszcie się udało! Lewoskręt będzie, właśnie (18 lipca) trwają prace na łączniku Zacisznej i Kutrowskiego. Za kilka dni mieszkańcy będą mogli skręcać bezpośrednio na parkingi.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
*A
*A 19.07.2017, 09:53
A czy pomyśleli też o możliwości skrętu w lewo z nowych bloków z ulicy Iwaszkiewicza 81-83 w stronę ronda? (szaro-żółte bloki)
Jasiu
Jasiu 19.07.2017, 21:18
Tak. Z każdej strony wszędzie i z każdego wyjazdu w dowolnym kierunku.

Pozostałe