BYSTRZYCA: Trwa protest! ZDJĘCIA, VIDEO

  • 26.01.2016, 11:04
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
BYSTRZYCA: Trwa protest! ZDJĘCIA, VIDEO
Od godziny 9.00 mieszkańcy blokują główną drogę przez Bystrzycę. To protest przeciwko przywróceniu ruchu ciężkich pojazdów po naprawie drogi przez wieś. Na razie jest zima, więc tak często nie jeżdżą, ale wiosną wszystko ruszy, więc ludzie obawiają się - i słusznie - że nowa droga polegnie, bo nie jest przystosowana do takich ciężarów. Przecież jej budowa to jedynie wylanie asfaltu na starą podbudowę, nieprzystosowaną do obsługi trzydziestotonowych tirów. Protest mieszkańców potrwa do g.11.00 - polega na tym, że grupa 50-100 mieszkańców co dziesięć minut wchodzi na przejście dla pieszych obok szkoły, na 10 minut blokując drogę. Wśród protestujących jest m.in. sołtys Bystrzycy Paweł Bubała. - Mam nadzieję, że nagłośnienie sprawy w mediach pomoże - mówi. Głównym organizatorem protestu jest radnym powiatowy Michał Rado. - Jest nieźle, przyszło trochę osób, pokażemy, że nie zgadzamy się na niszczenie naszej nowej drogi - mówi. - Nie po to tak długo na nią czekaliśmy. Do protestujących przyjechał wójt Jan Kownacki. Mówił, że gmina ma pomysł na rozwiązanie problemu, ale do tego potrzebna jest współpraca z nadleśnictwem, piaskownią i starostwem. No i pieniądze. Przed kamerami wójt mówił o kwocie nawet 5 mln zł. Więcej w papierowych wydaniu "Gazety Powiatowej"  - już jutro. fot. Jerzy Kamiński (ck)    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość8
gość8 27.01.2016, 21:23
Szanowni Państwo

Nie sposób nie zgodzić się z Panem Sołtysem. Samochody ciężarowe rozjeżdżają nam nową drogę cytuje: na ul. Brzegowej ruch odbywa się wahadłowo a ul. Wójcicka..... sami widzicie co tam się dzieję nie nadaje się do użytkowania. Kto zezwolił na tak ciężki transport po tak wąskiej drodze? I pytanie kolejne kto za to weźmie odpowiedzialność. Odpowiedzialność nie tylko za nową drogę ale i bezpieczeństwo mieszkańców. Wójt twierdzi, że budowa łącznika będzie kosztować 5 milionów zł bo trzeba wybudować drogę przez Piaskownię i dla paru aut się nie opłaca. Panie Wójcie proszę pojechać zobaczyć ,policzyć ile ton ziemi i piasku zostało przewiezionych po naszej drodze przez ostatnie 25 lat. Będzie Pan zaskoczony. I naprawdę proszę wierzyć nie jest to parę aut. Myślę, że przez tyle lat funkcjonowania takiej kopalni to takich dróg mogło by powstać nie jedna a 5. Niestety koszty trzeba ponieść żeby mieszkańcy mogli spokojnie spać a Kopalnia bez przeszkód funkcjonować. Bo przecież nikt nie jest przeciwko Kopalni. Chcemy tylko sensownego i szybkiego rozwiązania tego problemu w postaci 600 metrowego łącznika.
Tomi
Tomi 27.01.2016, 20:28
Michał kiedy kolejny protest???
robson
robson 27.01.2016, 20:26
Piaskownia płaci podatki do Gminy tak? Więc Gmina mam nadzieje stanie na wyskości zadania i sfinansuje te 620 metrów drogi żeby ciężrówki mogly bez przeszkód jeździć omijając Bystrzycę. Mamy dość trzęsących się domów. Panie Wójcie liczymy na Pana!!!!!!
gość
gość 27.01.2016, 15:52
Wieśniaromz Bystrzycy wszystko przeszkadza,ciężarówki ,hałas,kurz itp.Do roboty się weżcie , a nie blokady dla pracujących ludzi!!!! Policja powinna spisać to towarzystwo i ukarać ,!!!!
glina
glina 28.01.2016, 17:27
Ile ci zapłacili za ten chamski wpis hejterze? Masz takie podejście do obowiązków Policji jak nie przymierzając Schetynescu z akcją "Widelec".
marek
marek 26.01.2016, 21:38
Nadleśnictwo powinno trochę pomóc mieszkańcom. W końcu są specjalistami od budowania dróg przez las. Nie tak dawno wybudowali piękny utwardzony odcinek do Kopaliny o czym pisaliście w Gazecie Powiatowej! Z tego co pamiętam ok 3km drogi.
Gość 2
Gość 2 26.01.2016, 23:55
a może to była droga do i dla PROMINENTA ??
nie znam sprawy
wieśniak
wieśniak 26.01.2016, 16:39
W Marcinkowicach sa znaki zakazu wjazdu na drogi wewnętrzne dla samochodów pow. 8 t i nikt tego nie przestrzega od kilku lat. Gmina postawiła znaki zakazu, kierowcy ciężarówek jak jeździli tak nadal jeżdżą.straż gminna i policja udaje ,że nie widzi.
Ostatnio wydzielono na drodze skrawki do parkowania kolo szkoły i teraz policjanci pilnują parkujących na tych skrawkach rodziców przywożących dzieci do szkoły i ludzi parkujących samochody w niedzielę przed kościołem. A ciężarówki wjeżdżają na drogi gminne, dewastują je i i łamią znaki zakazu!!!
Gdzie tu logika w tej gminie ?
też wieśniak
też wieśniak 28.01.2016, 09:45
Policja jest też zajęta prześladowaniem Rolfa Michałowskiego ze Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców oraz jego rodziny w Stanowicach i nie ma czasu na takie duperele, jak pilnowanie przetrzegania przepisów drogowych przez kierowców ciężarówek w Marcinkowicach.
28.01.2016, 12:40
Panie Rolfie, to już nawet nie jest zabawne. :D
TT
TT 28.01.2016, 16:01
Oczywiście, że to nie jest zabawne jak policja przynajmniej raz w tygodniu dobija się do domu rodziny pana Rolfa w Stanowicach chcąc mu coś tam doręczać. Wiem coś o tym bo często tam bywam.
28.01.2016, 19:05
Może po prostu wystarczy odbierać wtedy kiedy jest wysyłana inpostem?
A
A 28.01.2016, 18:38
Potwierdzam! Byłam świadkiem takiej wizyty w sobotę wieczorem!!!
blondi
blondi 28.01.2016, 11:58
To dobrze czy źle? Co o tym sądzisz mistrzu?
SMSM
SMSM 26.01.2016, 16:14
Mieszkańcy Bystrzycy i Janikowa mają pełne poparcie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. Zobacz tu: http://stanowice-marcinkowice.…
Maria
Maria 26.01.2016, 15:29
Dobrze że zaczyna się coś dziać, tylko szkoda że było nas tak mało. Piaskownia w rozkwicie więc przez najbliższe lata dalej bedziemy cieszyć się widokiem cieżarówek. Nadal bedziemy będziemy bronić drogi na którą czekaliśmy kilkadziesiąt lat.
Maria
Maria 26.01.2016, 15:19
Dobrze że coś zaczyn a się dziać szkoda że było nas tak mało
stef
stef 27.01.2016, 13:21
spoko jak się ludzie wkurzą to i oławę zablokują
ass
ass 26.01.2016, 15:19
Trzeba zacząc od tego kto zniszczył poprzednią drogę? Kto? Odpowiedź jest jedna ciężarówki dojeżdżające do Kopalni. Zniszczyły nie tylko drogę ale i domy i spokój mieszkańców. 30 tonowy kolos pędzący pod oknem powoduje, ze dom się trzęsie. Dlatego taka inwestycja dawno powinna być zrealizowana. przynajmniej 20 lat temu
też wyborca
też wyborca 26.01.2016, 15:11
Miesiąc przed wyborami samorządowymi wójt w Bystrzycy zafundował kawałek chodnika w centrum wsi. Mieszkańcy w euforii poszli do urn i głosowali na swego dobroczyńcę. Głosy z Bystrzycy zaważyły ,że obecny wójt wygrał wybory już w I turze.
Zatem dlaczego teraz, po roku od wyborów narzekacie na wójta ?
Belzebub
Belzebub 26.01.2016, 14:58
Bezlzebub ma racje. Zrobic im skansen. Wyłączyć im prąd, wodę, drogi zryć, telefony wyłączyć i zobaczymy jak beda zyć w świętym spokoju i czy szybko zatęsknią za cywilizacją. Droga nie jest tylko mieszkańców bo na nią wszyscy się składali a kierowcy dużych samochodach tez maja prawo do dróg bez dziur.
A szybko to tam jeżdzą ale osobówki i motory. Ogladałem nie dawno jak dentysce z Bystrzycy zabrali prawo jazdy za przekroczenie.
ja
ja 26.01.2016, 14:11
Cebulactwo. Chodzenie dokokoła po pasach z flagami, zabrakło jezcze krzyży w orężu.
Uczeń
Uczeń 26.01.2016, 14:07
Drogę bronią a chodniki?
Idąc do szkoły muszę często iść drogą omijając auta, które sobie parkują na nowych chodnikach.
Proponuję zburzyć szkołę i w jej miejsce zrobić parking.
Johny
Johny 26.01.2016, 13:44
Zgadzam się zabrać PKS bo za ciężki i zablokować wszystkie ciężarówki, wtedy będzie super, niech nie będzie niczego czyli Kononowicz
buu
buu 26.01.2016, 14:03
belzebub,Johny wam tez proponuje zabrać ale internet żeby inni nie musieli czytać takich marnych wypocin
belzebub
belzebub 26.01.2016, 13:25
Co za naród. Wysypiska swoich śmieci to najlepiej do sąsiednich wsi wozić bo u siebie własnego smrodu nie tolerują. Szamba nieszczelne ale do kanalizacji się nie przyłączy bo będzie trza płacić. Prąd na lewo ciągnąć a cieżarówki tylko na autostradzie. Ale jak im trza cegłe , drzewo, piasek przywieźdź pod dom to nie jęczą, że im cieżarówki jeżdżą. Albo kiedy zboża , buraki, ziemniaki wiozą to można ?
Droga albo jest zrobiona w takiej technologi że jest dostosowana do obciążeń i urzędnik powinien odpowiadać za to by biorąc duże podatki od transportowców nie uprzykrzać im życia. Wójt powinien z własnej kasy oddać pieniądze za drogę która ze względów wyłącznie jego niekompetencji ,pod wpływem protestów garstki ludzi ,będzie używana nie zgodnie z przeznaczeniem.
Kolejne wyrzucone pieniądze w błoto. PKS tez wam powinni zabrać bo tez ciężki . No i co z tego że wam tyłki wozi. Egoiści.nie wiedza ile podatków płaci transport i że z tych miedzy innymi pieniędzy mają pieniądze na szkołe , straż, świetlice, tą właśnie drogę itd itp. Rolnicy podatków od transportu nie płacą a i vat od paliwa odliczają więc kasy z tego nima
Zliwkiwdujcie wszystko i bedzieta żyli jak ludzie pierwotni.
stef
stef 27.01.2016, 13:15
co zabolało?
mieszkaniec
mieszkaniec 26.01.2016, 15:49
Tylko ,że ciężarówki wywożą kruszywo (piasek,żwir,piaskowiec) z pobliskiej kopalni do różnych instytucji budowlanych lub prywatnych klientów. Więc nie jestem pewny czy piasek itd. można nazwać śmieciami a co do kanalizacji to cała Bystrzyca jest już podpięta do kanalizacji a przynajmniej większa jej część. I zablokowanie autobusu PKS było chwilowe po minucie mógł przejechać, a blokowanie osobówek było po to aby wójt zobaczył , że takie coś będzie się zdarzało częściej jeśli ciężarówki będą mogły jeździć prze miejscowość Bystrzyca oraz Janików.
nnn
nnn 27.01.2016, 11:42
To nie wójt tylko starosta powinien zobaczyć dlatego, że jest to droga powiatowa więc zarządcą drogi jest powiat (starosta) a nie gmina (wójt).
zdziwiona
zdziwiona 27.01.2016, 11:36
Dla wiadomości Pan wójt mieszka przy drodze krajowej więc przed Jego domem non stop jeżdżą auta ciężarowe więc zanim coś zasugerujesz zdobądź pewne informacje i dopiero potem rzucaj oszczerstwa w czyjąś stronę.
Ania
Ania 26.01.2016, 14:29
Z tym, że autobusy i inne ciężarówki nie jeżdżą tak często i tak szybko!
gość
gość 26.01.2016, 15:41
Nie z takim obciążeniem, nie mylcie pojęć...
stef
stef 26.01.2016, 13:04
w Oławie wystarczyłoby zablokować most to leżą i kwiczą ,ale tam widocznie ludzie lubią spaliny i hałas z tirów
gość
gość 26.01.2016, 12:27
Brawo mieszkańcy Bystrzycy ! W Oławie mimo powstania stowarzyszenia "Obwodnica dla Oławy" nigdy nie udało się zorganizować prawdziwej blokady. No ale ten hałas był potrzebny tylko na wybory. Ciężarówki dalej rozjeżdżają Oławę i drogi w mieście, w godzinach szczytu zakorkowane ulice od Ks. Kutrowskiego po Chrobrego na most. Smród i hałas coraz większy i co ? I NIC !
stef
stef 26.01.2016, 12:04
dobre na odcinek kilometra drogi z piaskowni przez las potrzeba około 5 mln według wójta to panie wójcie może lepiej zamknąć piaskownie będzie taniej!!! To nawet w Bystrzycy z chodnikami tyle nie wydaliście !!! Blokada nie w tym miejscu zamiast tiry blokują osobówki
Marcin
Marcin 26.01.2016, 11:30
iekawe jaki ma pan wojt ma pomysl? Jakos przez przynajmniej rok ciężarówki mogly jezdzic na okolo. Pewnie Dostal w lape od piaaskowni bo za duzo czasu schodzilo a teraz pieprzy glupoty!! Szkoda ze jemu pod chata nie jezdzi 30 ton jeden za drugim z prędkością ktora grubo przekracza dopuszczalną.
świadoma
świadoma 26.01.2016, 14:24
To nie wójt decyduje kto może jeździć drogą powiatową... Przed oskarżeniem lepiej znać fakty a nie pisać bzdury.

Pozostałe