Nowe kogucie włazy w Rynku

  • 14.08.2019, 16:54
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nowe kogucie włazy w Rynku

OŁAWA. Inwestycje. Spostrzegawczy mieszkańcy mogli zauważyć pewną zmianę, która pojawiła się pośród brukowanej powierzchni oławskiego Rynku. Na pokrywach do kanałów jest kogut - charakterystyczny symbol miasta

To kolejny tego typu akcent, który pojawił się w przestrzeni miejskiej. Kilka klap do włazów kanałów ściekowych zyskało nasz miejscowy sznyt w postaci dumnie wyglądającego koguta. To efekt przeprowadzanej rewitalizacji Rynku, który ma wyróżnić nieco przestrzeń, pokazać lokalny charakter tego miejsca. W przesłanej nam informacji przez Marka Kawińskiego z wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych czytamy, że inicjatorem montażu takich pokryw był Urząd Miejski w Oławie, co zostało ujęte w projekcie rewitalizacji Rynku. Koszt pokryw został skalkulowany w cenie studzienek, więc urzędnicy nie są w stanie podać kosztu pojedynczego włazu. Natomiast w przyszłości urząd będzie chciał odkupić od wykonawcy z Kątów Wrocławskich formę, która posłuży do wykonania kolejnych żeliwnych odlewów. Dzięki temu pokrywy te z czasem pojawią się w innych miejscach na terenie miasta. Tekst i fot.: Grzegorz Kacała [email protected]
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 16.08.2019, 01:05
"w przyszłości urząd będzie chciał odkupić od wykonawcy z Kątów Wrocławskich formę, która posłuży do wykonania kolejnych żeliwnych odlewów"

Przedsiębiorca z takim myśleniem w sektorze prywatnym nie miałby szans na przetrwanie. Urzędnicza logika jest inna.
Mario max
Mario max 15.08.2019, 23:13
..... , chyba , że ZNTK w miedzyczasie te dekle wykona .

p s.
dobrze kombinujecie , nie ma co :)
Mario max
Mario max 15.08.2019, 22:57
,, .... Natomiast w przyszłości urząd będzie chciał odkupić od wykonawcy z Kątów Wrocławskich formę, która posłuży do wykonania kolejnych żeliwnych odlewów. Dzięki temu pokrywy te z czasem pojawią się w innych miejscach na terenie miasta. "

P.s.
..... , a po zakupie tych form kto i gdzie by te ,, dekle" w Oławie odlewał ?
Tak się składa , że znam się na tej technologii wytwarzania i tej deklaracji nie ogarniam.
jestem robotem
jestem robotem 15.08.2019, 18:21
Wywioze na złom i bede miał WINKO+
Mario max
Mario max 15.08.2019, 13:37
to ja Was uświadomię .... , średnio 350 pln brutto / 1 szt.
14.08.2019, 23:12
"urzędnicy nie są w stanie podać kosztu pojedynczego włazu" - czy wy nas macie za idiotów?

Pozostałe