Pod każdym punktem kryje się ludzka tragedia!

  • 06.07.2019, 18:10
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Pod każdym punktem kryje się ludzka tragedia!

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa jest coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywają nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne? Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.
  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
Źródło: policja.pl
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AsusROG
AsusROG 08.07.2019, 17:15
Mowie właśnie o autostradach.
Mietek
Mietek 08.07.2019, 07:15
Nie porównuj autostrad do dróg lokalnych. To inna bajka.
Umiejętności naszych kierowców też są raczej mierne, trzymanie odległości to już za trudne dla niektórych.
AsusROG
AsusROG 07.07.2019, 13:38
Jeżdżę dużo po Niemczech i Holandii tam też szybko jeżdżą a jakoś się tak nie rozpieprzaja jak w Polsce na A4
dewa
dewa 08.07.2019, 09:33
Jeszcze gorzej !
Aaaaa.
Aaaaa. 06.07.2019, 22:58
AsusROG czy uważasz że to drzewa są wszystkiemu winne? Jeżeli osoba wpada w poślizg to równie duze prawdopodobieństwo jest ze będzie dachowac co wpadnie w drzewo. Najlepiej wyciąć wszystkie drzewa, powybijac sarny, losie, dziki i inne zwierzęta a na samym końcu pozbyć się pieszych i rowerzystów. Prawda jest taka, że to zawsze jest wina człowieka i brak naszej wyobraźni za kierownicą. Lepiej jest jechać 5km mniej niż dopuszczalna prędkość niż 50 więcej... a jeżeli nie wiesz, po co są drzewa przy drodze to radze się douczyć.

P.s jestem kierowcą i zawsze jeżdżę o 5 mniej. Dużo razy mnie to uratowało przed jakimś debilem, który uważa że jest panem dróg.

I nie róbcie z nas kierowców świętych krów, proszę...
Gość
Gość 07.07.2019, 10:18
Zmienisz zdanie jak ktoś Ci wyjedzie na czoło i do wyboru będziesz miał albo czołówkę albo drzewo, czego Ci nie życzę.
AsusROG
AsusROG 06.07.2019, 18:20
Niech sadzą jeszcze więcej drzew przy drogach nikt się na to nie patrzy tak samo jak na nawierzchnie dróg itd... czy też przez innych kierowców co nie potrafią się na drodze zachować tylko głupie pierd.... że prędkość zabija.

Pozostałe