Skandal, żenada, nieporozumienie...

  • 12.12.2019, 09:48
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Skandal, żenada, nieporozumienie...

Tak o sytuacji w autobusach kursujących na trasie Oława-Wrocław mówi mieszkaniec, który codziennie jeździ do pracy. - Jestem zbulwersowany - mówi. - 11 grudnia autobus, który wyjechał z Oławy o 8.55 był tak przepełniony, że w Siechnicach kierowca nie zabrał już matki z dziećmi, zostali na zimnie! O 14.00 jechał ktoś z mojej rodziny i dalej było to samo, wtedy autobus wyjeżdżający z Wrocławia też był przepełniony i kierowca z przystanku Księże Małe nie zabrał 6 osób! To skandal! Od kiedy nie kursują autobusy "Beskidu" jest taka sytuacja! Powinni dać dodatkowy autobus, albo większy!

AKTUALIZACJA : Jak informują czytelnicy sytuacja w autobusach była trudna, ponieważ wszystkie pociągi do Wrocławia były opóźnione około 2 godziny! - W Opolu zerwała się trakcja, dlatego wszyscy z PKP przyszli na autobus - pisze Patrycja A jak wy ocenianie sytuację? Prosimy o sygnały od innych osób, które często jeżdżą autobusami na trasie Oława-Wrocław! Czy rzeczywiście jest tak źle, jak mówi mieszkaniec? Przypominamy, że we wrześniu już poruszaliśmy ten temat. Wtedy interweniowaliśmy u wicestarosty Witolda Niemirowskiego oraz w zarządzie PKS OŁAWA. Zapewniano nas, że podjęto działania, aby zmienić tę sytuację. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź: Treść w odnośniku poniżej: *** https://gazeta-olawa.pl/informacje/99443-pks-odpowiada-sprawie-przepelnionych-autobusow/
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pasażer
pasażer 12.12.2019, 19:37
Do Jakuba ;

-Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno.Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada.Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry.O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać ;))))
czysta prawda
czysta prawda 13.12.2019, 01:47
Nic się nie zmieniło , dalej mamy b. dobre połączenia.
Mario max
Mario max 12.12.2019, 16:29
nie ma to jak były Ikarusy przegubowe
kupę wiary woziły.
Pasazer Nostromo
Pasazer Nostromo 12.12.2019, 16:07
Nawet te opóźnione pociągi nie poprawią sytuacji pks
Jeżdżę. Codziennie i widze,ze są przepelnione te autobusy. A dwa do tych co mysla,ze jak kierowca nie zabrał matki z dziećmi to ze względu na ich bezpieczenstwo. Kazdy autobus ma ograniczoną ilość miejsc siedząca jak i stojącą.
taa
taa 12.12.2019, 15:52
Czy to znowu ten zwolniony pracownik pks Oława robi zdjęcia i piszę do gazet ?
Marek
Marek 12.12.2019, 13:00
W godzinie szczytu autobus z Wrocławia do Oławy jedzie 2 godziny.
Po co we Wrocławiu zrobili buspasy?
Może trzeba zmienić lokalizację dworca, bo wyjazd stamtąd to tragedia, do przystanku na Kościuszki autobus jedzie pół godziny.
Może warto wprowadzić aplikację na smartfona GPS tak aby pasażer wiedział na który autobus zdąży i gdzie w końcu znajdują się te autobusy. Koszt tego jest teraz śmiesznie niski. Jest wiele firm oferujących śledzenie GPS pojazdów na ogólnodostępnych mapach.
Możę warto o 6.30 rano wprowadzić przyspieszone autobusy dla dojeżdżających do pracy jak i również o 15.30 na szybkie powroty.
Jakub
Jakub 12.12.2019, 11:55
Myślę że PKS kursuje na tyle ile może, pewnie i są większe autobusy ale skoro nie jadą to znaczy że też gdzieś już są zajęte. Specjalnie nie robili by tak, aby nie zabrać ludzi, bo to przecież dla nich zarobek. Niestety mieszkańców przybywa, ludzi poruszających się komunikacją publiczną także. Powinniśmy spojrzeć na to i np wyjechać autobusem wcześniejszym itd, a w Wroclawiu jest dużo miejsc gdzie w cieple możemy przeczekać.
AsusROG
AsusROG 12.12.2019, 11:46
To w pociąg 20 min i w Oławie no chyba że szkoda 1,70 zł do pociągu dołożyć. :v
Swój
Swój 12.12.2019, 10:51
Życie żaden skandal żenada czy nieporozumienie nic z tych rzeczy.

Pozostałe