12 włamań na koncie. Był już karany

  • 27.04.2020, 11:45 (aktualizacja 27.04.2020, 11:51)
  • TuOlawa (AH)
12 włamań na koncie. Był już karany
47-latkowi grozi do 15 lat więzienia

Oławscy funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży mienia z ogrodów działkowych na terenie Oławy. Łupem sprawcy najczęściej padały przedmioty będące w użytkowaniu działkowiczów. Łączna wartość poniesionych przez właścicieli strat, to kwota rzędu 2 tysięcy złotych. Podejrzanemu, za popełnione przestępstwa grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 15 lat z uwagi na fakt, że wszedł w konflikt z prawem w niedługim czasie po wyjściu z więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie od drugiej połowy marca prowadzili  ustalenia w sprawie włamań do ogrodów działkowych na terenie Oławy. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił im na trafne typowanie i zatrzymanie sprawcy włamań i kradzieży, którym okazał się 47- letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu brzeskiego, karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu. Sprawca chcąc dostać się do altanek, najczęściej wybijał szyby w oknach, wyłamywał zamki w drzwiach wejściowych do altanki lub podważał drzwi. Jego łupem padały różne przedmioty: akumulator, ogrodowa pompa elektryczna, czajnik elektryczny, nożyce do żywopłotu i szereg innych przedmiotów, które zaraz po kradzieży „okazyjnie sprzedawał”.  Łączna wartość strat wszystkich pokrzywdzonych, opiewa na kwotę bliską 2 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do dwunastu włamań. Na czas prowadzonego postępowania prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za to  grozi mu zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 15 lat więzienia.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe