Policjanci nadużyli siły?

  • 13.05.2020, 16:41 (aktualizacja 14.05.2020, 10:23)
  • TuOlawa (AH)
Policjanci nadużyli siły?
- Rzucili mnie na ziemię, przycisnęli kolanem, spryskali gazem oczy, skuli ręce kajdankami i zawieźli na komendę, gdzie dali 500 zł mandatu za brak maseczki - mówi pan Przemek, który złożył doniesienie do Prokuratury Okręgowej

- W drodze na komendę jeden z nich kilkukrotnie uderzył mnie po głowie i po plecach...

Wersja policjantów jest  inna. Zatrzymali pana Przemka, bo... ten nie chciał się wylegitymować. Komendant zlecił jednak postępowanie sprawdzające. Tę sprawę szeroko opisujemy w najnowszym wydaniu "Powiatowej". Wersja papierowa w sprzedaży już dziś (13 maja) wieczorem. E-wydanie dostępne od 14 maja - pod tym linkiem https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oko
Oko 15.05.2020, 21:25
Na pewno Pan pokrzywdzony był grzeczny i wykonywał to co mu policjanci kazali. A ci mimo to go sponiewierali. Mogli mu jeszcze pałą dołożyć!!!
R.e
R.e 15.05.2020, 00:33
Wiatm wszystkich
To co opisuje nasza ,,TuOława,,, jest nie prawda . Widzialam jak bylo . Pan ktory podaje okrótne zeznania wobec policji jest nie prawdą.
Gdyby P. Jacek stosownue sie zachowywał nic by takiego nie było
cześ
cześ 14.05.2020, 14:11
polycja ma być twarda, inaczej wejdą im na pagony!!!
Kaziu
Kaziu 14.05.2020, 07:41
Policjant ma prawo do ustalenia tożsamości podejrzanego (w tym wypadku o wykroczenie w postaci braku maseczki). Jeśli mam dowód - muszę go okazać. Jeśli nie mam, policjant ma prawo mnie zatrzymać (by ustalić, kim jestem). To chyba proste, oczywiste i zrozumiałe.
jan
jan 14.05.2020, 09:22
Kaziu , opisać ci jak mnie kiedyś zatrzymało i legitymowało ORMO ?
Jasiu
Jasiu 14.05.2020, 07:35
Czy naprawdę kamerka przy mundurze każdego policjanta w dzisiejszych czasach to taki duży problem i wielki koszt?
A tak zeznają jenakowo dwaj policjanci przeciwko obywatelowi: słowo przeciwko słowu ... i komu tu wierzyć.
Z drugiej strony, świadomość posiadania rejestratora ukróciłaby szeryfowe zapędy niektórych funkcjonariuszy.
Oławianin
Oławianin 14.05.2020, 07:14
Ja też chodzę bez maseczki bo mam astmę i jest mi w niej bardzo duszno, a nie dlatego, że jestem mądrzejszy. Po za tym żeby maska nam nie zaszkodziła trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad m.in. jak tylko zawilgotnieje trzeba ją zmienić, nie wolno jej dotykać niezdezynfekowanymi rękoma w szczególności jeżeli mamy ja założoną. Najlepiej sobie poczytać wytyczne w sprawie maseczek dla służb mundurowych na stronach gov.pl mogę się założyć, że 90 % społeczeństwa nosi te maseczki z zagrożeniem swojego zdrowia!
gk
gk 13.05.2020, 17:56
Prawidłowo. Brawo Policja. Każdy bez maseczki jest mądrzejszy, a tu niespodzianka.
KoronoParanoja
KoronoParanoja 14.05.2020, 20:28
Szkoda że tak samo jak nawołują do noszenia maseczek nie informują o możliwości nie noszenia ze względów zdrowotnych a później takie cyrki się dzieją!
i się narobiło
i się narobiło 13.05.2020, 17:53
Czynności policjantów nieadekwatne do popełnionego czynu
obserwator
obserwator 13.05.2020, 17:41
A gdzie kamerki aby stwierdzić faktyczną sytuację?
Gość
Gość 13.05.2020, 17:36
Szkoda ze gazeta nie poruszyła sprawy głębiej skoro ma nagranie (podpis zdjecia). Na razie zrobiliście krzykliwy tytul by ludzie nie czytajac szczegółów mogli wylewac swoje żale na innych.

Pozostałe