To ekstremalnie mocny dowód

  • 26.05.2020, 11:51 (aktualizacja 26.05.2020, 11:56)
  • TuOlawa JK
To ekstremalnie mocny dowód
Takiego sformułowania użył dziś biegły z zakresu genetyki Krzysztof Kolocha, zeznający w głośnej sprawie zbrodni miłoszyckiej. Dotyczy to śladów, znalezionych na miejscu przestępstwa, czyli głównie na ubraniach Małgosi. Zdaniem biegłego ślady te wskazują zarówno Ireneusza M. jak i Norberta Basiury (zgodził się na podawanie nazwiska), przy czym - jak mówił biegły - w przypadku Basiury udało się wyodrębnić czysty profil DNA

Laboratorium, które reprezentuje Krzysztof Kolcha, wykonywało dla tej sprawy badania śladów na dowodach w kierunku obecności tam krwi i nasienia, oraz badania identyfikujące włosy do badania DNA, pierwotnie określane jako włókna przypominające włosy. W wyniku specjalistycznych badań w próbkach pobranych ze śladów uzyskano mieszaninę DNA Ireneusza M. i Norberta Basiury, jak również uzyskano czysty profil Basiury.

- Co to znaczy czysty profil Norberta Basiury? - dopytywał sąd.
- To profil zawierający cechy DNA, które są zgodne z cechami z materiału porównawczego, pobranego od pana Basiury - tłumaczył biegły. Przyznał też, że ze względu na miejsce i czas zabezpieczenia (mróz, śnieg) oraz sposób i czas przechowywania ślady już z założenia były trudne do zbadania.
Zdaniem biegłego, który nawet wczoraj kolejny raz sprawdzał tzw. iloraz wiarygodności uzyskanych wyników, jest on wysoki, a nawet - jak stwierdził - "mamy ekstremalnie mocny dowód".
Rozprawa aktualnie wciąż trwa. Strony zadają pytania biegłemu. 
 
 
TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HugoBoss
HugoBoss 31.05.2020, 12:09
Do Podejrzanego DNA mowi wszystko za siebie To wiedz nie bronimy Pana Norbercika!!!
Podejrzany
Podejrzany 02.06.2020, 19:30
Hugo, co chcialbys najbardziej wiedziec, napisz. Milego wieczoru Ci zycze. Czekam
Podejrzany
Podejrzany 31.05.2020, 15:47
Hugo, tak jak pisalem wczesniej, nie chce mi sie juz na temat tych nowych wymyslonych bzdur pisac. Ale ze napisales do mnie bardzo grzecznie, to napisze Ci troszeczke, ale nie za duzo i nie dzisiaj i nie jutro, mam inne zajecia. To spreparowane DNA moga sobie w tylek wsadzic. Tomka DNA bylo lepsze, bo, jak niektorzy pisza zgadzala sie krew Tomka Komendy, sperma, ugryzienia, czapka z wlosami (zapach czapki z wlosami rozpoznali najlepsze 2 psy milicyjne, ekstra szkolone w tym celu. Tomek jeszcze nad stawami "gwalcil". Hugo, do uslyszenia, Milego dnia Ci zycze.
HugoBoss
HugoBoss 30.05.2020, 12:26
Basiura bedzie du...pa orana I do tego zabrac caly majatek!!
Podejrzany
Podejrzany 30.05.2020, 20:41
Ale chyba twoja, SB-cki marzycielu.
cek
cek 31.05.2020, 11:05
Albo twoja, kapusiu.
Dożywocie
Dożywocie 27.05.2020, 12:07
Dożywocie w końcu Norbercik hahahaha
widz
widz 27.05.2020, 11:39
Halo "podejrzany" ,czekamy na twój komentarz.
Podejrzany
Podejrzany 27.05.2020, 19:28
Z teskniles sie za mna?. Nie chce mi sie nic pisac na te bzdury, jeszcze za szybko, jeszcze niech mieszaja, bedzie pozniej mniej dyskusji. A ten co teraz wymyslil te DNA na Irka i Norberta, niech je sobie w *** wsadzi, przekaszcie to temu cymbalowi, najnowsza metoda mu to przekaszcie. U mnie sie nic nie zmienilo, bardzo dlugo na to czekalem, tak ze nie moge tego zepsuc. Do uslyszenia i zobaczenia rowniez.
nbg
nbg 31.05.2020, 11:07
Używaj polskich liter albo nie PiSz, analfabeto!
nicniewiedzący
nicniewiedzący 26.05.2020, 12:49
a czy nie może być też tak, że takie ekstremalne dowody mogą być zbierane pod konkretną osobę. Podpłacony laborant który wykonuje badania, w szpitalu, który odkłada próbkę krwi czy czegoś tam i następnie wkładają do ciała zmarłej, albo nawet do pochwy, jeśli była zgwałcona. Czy podpłacony fryzjer nie może zostawić kilka włosów i przekazać komu trzeba. Dowody w postaci krwi, włosów, spermy tez można pobrać od klienta w jakiś sposób, choćby znajdując zużytą prezerwatywę i podłożyć spermę do ciała ofiary. Moim zdaniem jest to cała klika zmówionych wraz z przekupionymi laborantami itd.
Luk
Luk 27.05.2020, 09:22
Jest to wykonalne tylko powiedz po co mialby ktokolwiek zadawac sobie tyle trudu, zeby wrobic jakiegos Pana Basiure i jego kolege?Wiesz ile osob musialo by byc zaangazowanych w taka operacje?
Olavka
Olavka 27.05.2020, 08:56
Nicniewiedzący naprawde nic nie wiesz jak to działa? Takie dowody sorawdza się w akredytowanych laboratoriach i ręczą za to głową. Szukasz teori spiskowych to powiedz ile kasy musieli by dostać te wszystkie osoby aby milczały na wieki? Ile grubej kasy żeby zagłuszyć sumienie że wp€dzają niewinnego człowieka za kraty a morderca nadal przez nich będzie bezkarny? Ile żeby ponieśli to ryzyko że jak się wyda są skończeni? I kim jest Irek i Norbert że są warci tych machlojek? Zginęła dziewczyna, została brutalnie zamordowana, miała całe życie przed sobą. To tylko Małgosia nieznana nikomu, żadna córka znanej osobistości to tylko dlatego mają tuszować winnego?
J23
J23 27.05.2020, 07:51
i w jaki sposób miałby je włożyć do grobu i jeszcze w takim stanie żeby wyglądały, że te kilkanaście lat w tym grobie przeleżały?
xyz
xyz 26.05.2020, 14:44
o tak ,znam ten system ,jak tu wmówić komuś że jest be,dobroć to przykrywka w srodku siedzi w was taki sam jad jaki wmówiliście mi
sory
sory 26.05.2020, 15:21
ile ludzi juz wymeczyli ktorzy nie mieli z tym nic wspólnego ,no ktos to musiał zrobić napewno nie ja:)
mg
mg 26.05.2020, 12:33
i po basiurze😁 a taki pewny siebie był😁
Podejrzany
Podejrzany 27.05.2020, 23:18
Jestes taki pewny ze cos sie Basiurze stanie?. Kiedys pastwiles sie nad Tomkiem Komenda, zalowales ze niema kary smierci. itd., itd. Tyle lat ..................................
asd
asd 31.05.2020, 11:10
Pisz pan polskimi literami ,"zalowal"? Turek?
kobieta
kobieta 26.05.2020, 15:03
jestes pewny?uważasz że tak szybko by podali do wiadomości takie info,to im przedawnią rozmydlą a niewinnych ludzi bedą czepiać

Pozostałe