Wynajem auta - kiedy warto?

  • 02.06.2020, 10:07 (aktualizacja 02.06.2020, 10:11)
  • tuOlawa BS
Wynajem auta - kiedy warto?
Wypożyczenie samochodu w wielu przypadkach to wybór, który opłaca się zarówno z punktu widzenia budowania wizerunku, jak również profesjonalnego zrealizowania konkretnego rodzaju usługi. W wielu przypadkach wypożyczenie samochodu ratuje przed wieloma problemami.
  1. Wynajem samochodu a prowadzenie biznesu
  2. Wypożyczalnia luksusowych samochodów
  3. Opcja dla turystów

Wynajem samochodu a prowadzenie biznesu

Samochód wynająć można nie tylko w opcji krótkoterminowej (od 1 do 30 dni), lecz także średnioterminowej (1 miesiąc - 2 lata), a nawet długoterminowej (do 4 lat). Wszystko zależy od tego, do czego samochód jest w danym momencie potrzebny. W wielu przypadkach, szczególnie wynajmu długoterminowego, może okazać się, że lepszym rozwiązaniem jest leasing lub zakup auta, natomiast nie jest tak zawsze. Jeśli samochód jest ci potrzebny do prowadzenia biznesu właściwie bez przerwy, to z pewnością lepiej go kupić lub wziąć w leasing. Może jednak zdarzyć się tak, że np. samochód chłodnia potrzebny jest kilka razy w tygodniu do przewożenia cateringu. Zakup takiego auta lub jego leasing się w tej perspektywie nie opłacają, natomiast wynajem takiego auta już tak. Bardzo często okazuje się bowiem, że wynajem specjalistycznych środków transportu, jak również samochodów luksusowych, w perspektywie prowadzonej przez ciebie działalności może się okazać znacznie bardziej opłacalny niż zakup kolejnego sprzętu, najczęściej na kredyt albo w leasingu. Niejednokrotnie potrzebujesz także konkretnego sprzętu na kilka dni w miesiącu - w takiej sytuacji wynajem to najprostsze rozwiązanie. Dostajesz sprawny, bezpieczny samochód zapewniający bezproblemowe użytkowanie.

Wypożyczalnia luksusowych samochodów

Wypożyczalnia luksusowych samochodów w Warszawie cieszy się bardzo dużą popularnością i to nie tylko ze względu na zainteresowanie państwa młodych wynajmem samochodu na ślub i wesele. Bardzo wiele osób przyjeżdżających do stolicy w celach biznesowych potrzebuje dobrze prezentującego się samochodu, którym może poruszać się po mieście. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wygodę, ale i budowanie marki, wizerunku własnego jak i reprezentowanej firmy. To perspektywa, która jest zresztą bliska nie tylko biznesmenom z Warszawy. Przy bardzo wielu spotkaniach, negocjacjach, podpisywaniu umów i tworzeniu planów strategicznych znaczenie ma wizerunek przedstawiciela firmy. Oczywiście w wiele miejsc Polski wygodniej jest dostać się samolotem, późniejsze poruszanie się taksówką nie zawsze wygląda dobrze, poza tym ogranicza mobilność i komfort poruszania się. W takiej sytuacji wynajęcie luksusowego, dobrze prezentującego się samochodu jest rozwiązaniem optymalnym. W wypożyczalni luksusowych samochodów można liczyć nie tylko na bogatą ofertę samochodów Audi, Mercedes czy BMW, lecz także Porsche, McLaren lub Ferrari. Osoby korzystające z tego typu rozwiązań mogą liczyć m.in. na możliwość przetestowania wybranego modelu auta, realizację usługi w modelu "door to door", czyli dostarczenie samochodu pod wskazany adres, rezerwację wybranego samochodu przez Internet, pakiet ubezpieczeń, a także otrzymanie samochodu zastępczego w przypadku awarii.

Opcja dla turystów

Wypożyczalnia samochodów to rozwiązanie, z którego korzystać mogą nie tylko firmy lub nowożeńcy. Coraz popularniejsza staje się turystyka w obrębie Polski, nadal jednak trasa do wielu miejsc (przede wszystkim ze względu na zły stan dróg) zajmuje wiele czasu. Turyści wybierają więc samolot. Ten z kolei ogranicza jednak mobilność na miejscu i komfort poruszania się, co w przypadku wakacji z małymi dziećmi może mieć kolosalne znaczenie. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem krótko- lub średnioterminowy na wakacje. Wynajmując samochód, prosto po wyjściu z lotniska można się do niego przesiąść i ruszyć w dalszą trasę.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe