Kawy na oławskim rynku w te wakacje raczej nie wypijemy

  • 10.06.2020, 12:40 (aktualizacja 10.06.2020, 14:52)
  • TuOlawa (AH)
Kawy na oławskim rynku w te wakacje raczej nie wypijemy Fot. Wioletta Kamińska Metalowe konstrukcje na oławskim rynku to element pawilonów gastronomicznych
Druga część modernizacji oławskiego rynku miała się zakończyć w tym miesiącu. Pandemia pokrzyżowała plany

Od czerwca ubiegłego roku trwa drugi etap rewitalizacji oławskiego rynku, a dokładniej jego północnej pierzei.  Zadanie za 5 342 536 zł brutto miało się zakończyć w czerwcu 2020, ale prac nie uda się zrealizować w terminie.  

O terminy dopytywał na kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Oławie radny Paweł Gwiazdowicz. Interesowało go też, co to za dziwna metalowa konstrukcja stanęła w rynku. - Proszę o wyjaśnienia, bo pyta mnie o to wielu mieszkańców - mówił.  

W odpowiedzi burmistrz Tomasz Frischmann wyjaśnił, że rewitalizacja jest opóźniona, ponieważ wiele materiałów do budowy i wykończenia prac pochodzi z zagranicy. Jednym z  takich elementów jest fontanna, która zgodnie z projektem ma stanąć w tej części placu. - Sprowadzana jest z Hiszpanii, a tam, jak wiadomo, z powodu pandemii gospodarka stanęła całkowicie - tłumaczył burmistrz. - Fabryki, w których zamówiono elementy fontanny, dopiero teraz wróciły do  pracy. Podobnie jest z elementami wykończenia konstrukcji, o której mówi pan radny.

Czarna, pokaźnych rozmiarów metalowa konstrukcja, która już stoi na placu, to szkielet zaplanowanych w tym miejscu pawilonów gastronomicznych. Ma być wykończona obiciami i osłonami z innych tworzyw, ale te - jak wyjaśnił burmistrz - są jeszcze w produkcji: - Wiem, że to może przerażać i rodzić pytania, ale nie jest to produkt końcowy. Projekt pokazujący, jak to będzie wyglądać ostatecznie, jest dostępny w urzędzie od kilku lat.  

Burmistrz nie chciał podać konkretnej daty zakończenia rewitalizacji, bo stwierdził, że będzie to uzależnione od dostaw zamówionych materiałów. - Liczymy, że jak najszybciej, ale może się zdarzyć, że dopiero pod koniec lipca lub w połowie sierpnia - dodał.

Wspomniane pawilony gastronomiczne mają mieć po 100 mkw powierzchni. Już doprowadzono do nich wodę, kanalizację i prąd. Będą miały też wentylację. Przeznaczone są na wynajem w formie konkursu, który zostanie ogłoszony dopiero po zakończeniu inwestycji. - Na razie nie ogłaszamy konkursu, ponieważ chcielibyśmy, aby potencjalnie zainteresowani zapoznali się z przedmiotem najmu - tłumaczył Tomasz Frischmann. - Pokazywanie samego projektu to może być za mało. Planowaliśmy, że działalność gastronomiczna w pawilonach rozpocznie się w najbliższe wakacje, ale w obecnej sytuacji to się raczej nie uda. Pandemia pokrzyżowała nam plany.

Odpowiadając na pytania radnych o okres, w którym będą działały restauracje czy kawiarnie ulokowane w pawilonach, burmistrz powiedział, że miastu zależy na tym, by były to gastronomie całoroczne. Ostateczna decyzja będzie jednak zależała od najemców. Władze miasta chcą też, aby każdy przedsiębiorca obok pawilonu miał letni ogródek.

Wioletta Kamińska [email protected]

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oławianka
Oławianka 10.06.2020, 19:54
Znając zasady panujące w Oławie od lat, najemcami będą znajomi lub rodzina!Podobnie jest z innymi lokalami w Oławie np.Tropik.nigdy nie ma przetargu zawsze ten sam właściciel do wiecznośći! Mają lokal jak swój !
kawosz
kawosz 10.06.2020, 15:12
już się rozpłakałem.
w domu kawę wypiję
Ludwik
Ludwik 10.06.2020, 14:04
Miejmy nadzieję, że nie potrwa to trzy lata, tak jak sprawa prądu na działkach przy ul. Kilińskiego. Pieniądze wpłacone i cisza.
Zenek
Zenek 10.06.2020, 12:55
Ja myślałem, że to będą pawilony ze ścianami a to tylko zwykły dach płócienny. Taki szkieletowiec.
Małomiasteczkowy
Małomiasteczkowy 11.06.2020, 21:46
Poska klasyka 2lata poślizgu i 2 razy przepłacone, bo w naszym kraju nikt nie zrobi fontanny dobrze że z europy a nie Ameryki, 😄. Był czas przywyknąć. Żenada!!!!!!!!!!!!!...

Pozostałe