Odra coraz wyżej. Stan alarmowy

  • 23.06.2020, 09:26 (aktualizacja 23.06.2020, 12:31)
  • Źródło: www.imgw.pl/
Odra coraz wyżej. Stan alarmowy Fot. arch Czytelnika
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na naszym terenie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia

Ostrzeżenie hydrologiczne: Odra od ujścia Nysy Kłodzkiej do Trestna

wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych

stopień: 3
prawdopodobieństwo: 95%
Przebieg: W związku z przemieszczaniem się wód opadowych, stany wody na Odrze będą wzrastały w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, odcinkami alarmowych.

*** W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów stanów wód, zwłaszcza w rejonach wystąpienia ulewnych opadów. Obserwowany będzie również spływ wód opadowych z górnych części zlewni i formowanie się fali wezbraniowej w środkowych i dolnych odcinkach rzek. Będzie to skutkować podniesieniem się poziomu wody, a nawet podtopieniami.

23 czerwca Powiat Oławski wprowadził Stan Pogotowia Przeciwpowodziowego na całym terenie.

O godzinie 7.40 stan ODRY w OŁAWIE - wynosił 578 cm (stan alarmowy wynosi 560)

O godzinie 8.10 stan ODRY w OŁAWIE - wynosił 578 cm

Godzina 9.00 - stan ODRY - 579 cm

Godzina 10.20 - stan ODRY - 580 cm

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy fachowcy przewidują, że w Oławie maksymalnie poziom Odry dojdzie do 650 cm, ale prawdziwy problem zacząłby się powyżej 7 metrów, ponieważ woda będzie się przelewać na polder Lipki.

Źródło: www.imgw.pl/

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 24.06.2020, 09:37
Współczuję tym ,którzy mieszkają przy Odrze,a z drugiej strony jak można kupić mieszkanie przy Odrze i całe zycie stres czy się podniesie!Bo fakt ,że takie sytuacje są i będą to normalne !!
mati
mati 24.06.2020, 08:49
Oławy nie szkoda, niech zaleje tę starą *** w ***!

Pozostałe