"Jelcz" wróci do produkcji pojazdów cywilnych?

  • 27.06.2020, 10:42
  • (tk)
"Jelcz" wróci do produkcji pojazdów cywilnych?
Prezes Sławomir Kaleta zapowiada inwestycje. W tym tę największą, która może być warta nawet 100 milionów złotych

Kondycja finansowa "Jelcza" jest na tyle dobra, że do tej pory spółka nie zakwalifikowała się do żadnej z tarcz antykryzysowych. To pozytywna informacja, która zdaniem Sławomira Kalety pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nowego prezesa pytamy o plany.

- Musimy poważnie doinwestować budynki - odpowiada. - Do wymiany jest oświetlenie, przed nami remont dachu i instalacji odgromowej. To są trzy tematy, które najbardziej nas ponaglają. Na razie rozmawiamy o remontach, ale planujemy też rozbudowę.  Na bieżąco inwestujemy też oczywiście w nowy sprzęt.

 Po co rozbudowywać spółkę? W planach jest powrót do produkcji pojazdów cywilnych: - Potrzebujemy dobrego biznesplanu i dyskusji z radą nadzorcza. Musimy uzyskać akceptację Polskiej Grupy Zbrojeniowej i będziemy mogli ruszyć dalej. Mamy ambitne pomysły i chcielibyśmy produkować także pojazdy cywilne. Natomiast należy pamiętać, że nie jest to sprawa na za rok czy dwa - to plan długofalowy. Myślimy o nim jednak już teraz, by konsekwentnie go realizować. To będzie się wiązało z dużymi nakładami.

Cały tekst przeczytasz w najnowszym wydaniu "GP-WO", dostępnym także - TUTAJ

 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 29.06.2020, 16:47
Jelcz nigdy nie zrobi już pojazdu cywilnego bo świat jest lata świetlne przed nami nawet Rosja ze swoim Kamazem.To gadanie pisowców o wielkiej gospodarce która konkuruje z Niemcami ale to tylko gadanie jak milion pojazdów elektrycznych także remontujcie dach a materiały kupujcie na Wiśniowej w J_L u Łopaty jak poprzednicy.
Pytam
Pytam 29.06.2020, 10:47
Dlaczego nowy Zarząd Jelcza cenzuruje wpisy o Jelczu na portalu Gwork?
Jelczanin
Jelczanin 29.06.2020, 10:15
Jak poprzednik REMONTY dachu,oświetlenie,kostka ciekawe dlaczego?Jelcz potrzebuje modernizacji technicznej po pierwsze wyszkolona kadra kierownicza potem maszyny a na końcu dodatki w postaci remontów hali bez tego zostaną "złote klamki " a nie będzie co produkować.
Kick
Kick 29.06.2020, 09:40
Produkcja cywilna jest możliwa. Wystarczy budować wozy strażackie. Państwo jako właściciel zarówno Straży Pożarnej jak i Jelcza może te wozy kupować tak jak wojskowe czyli samo od siebie. Zostają jeszcze śmieciarki, zamiatarki czy obsługa energetyczna.
Co do komercyjnego transportu właściciele firm transportowych w kierunku Jelcza raczej nie spojrzą.
jelczanin
jelczanin 29.06.2020, 04:35
Proponuję wznowić produkcję jelcza 315 z silnikiem z Mielca, bedzie ro groźna konkurencja dla kamaza.
gość
gość 27.06.2020, 20:35
Po co gadać takie bzdury ? Jaka produkcja cywilna ? jeśli wojsko nie potwierdzi tzw. opcji, to nie będzie nie tylko produkcji cywilnej (bo to mrzonki) ale będzie problem z bieżącymi zamówieniami...

Pozostałe