Sonda przed II turą. Znamy wyniki!

  • 03.07.2020, 10:58
Sonda przed II turą. Znamy wyniki!
Tak głosowaliście

Zagłosowały 1083 osoby. Zdecydowana większość (aż 65,4%) poparła Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda zdobył 27,1% waszych głosów. 4,8% zapowiedziało, że nie pójdzie na wybory, a 2,7% jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

A teraz kilka zdań komentarza:

* to nie był sondaż, a sonda, ankieta - wyniki nie muszą oddawać politycznej rzeczywistości;

* z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że Andrzej Duda jest w tej sondzie niedoszacowany. Dlaczego? Sondaże i wyniki wyborcze z ostatnich lat pokazują, że kandydaci Prawa i Sprawiedliwości mają spore poparcie wśród starszych wyborców. Zaledwie 9,9% głosujących to osoby 50+, a tylko 4,2% 60+.

* z tego samego powodu można założyć, że przeszacowany jest Rafał Trzaskowski. Pierwsza tura wyborów prezydenckich pokazała, że kandydat Koalicji Obywatelskiej ma zdecydowanie większe poparcie niż jego rywal wśród młodych wyborców. Aż 41,4% głosów w naszej sondzie to osoby 18-29.

* 33,5% respondentów, w pierwszej turze oddała głos na Rafała Trzaskowskiego, a 18,9% na Andrzeja Dudę. To pokazuje, że kandydat Koalicji Obywatelskiej ma szanse na zdecydowanie większe przepływy wyborców innych kandydatów niż jego rywal z Prawa i Sprawiedliwości.

* wśród tych, którzy deklarują, że nie pójdą na wybory, dużą część stanowią wyborcy Krzysztofa Bosaka. Głosy tych, którzy poparli kandydata Konfederacji i w drugiej turze chcą wybierać, rozkładają się mniej więcej po połowie na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego.

Dziękujemy za udział w zabawie!

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 11.07.2020, 07:52
A nasi poprzednicy 10 lat temu tak robili......Historia według M.Krzywoustego.
Patriota
Patriota 06.07.2020, 15:18
Głosuje się ku chwale OJCZYZNY, a nie kto da więcej srebrników
M
M 06.07.2020, 07:40
Do tych co nie wierzą (lub nie wiedzą co to) w inflację (wyborcy PiS), W 2012 r. kiedy to były rekordowe ceny benzyny (zbliżające się do 6 zł) rekordowe również były ceny ropy naftowej (tak, to takie coś czarnego z czego wytwarza się benzynę w rafinerii), aktualnie ceny ropy naftowej są 2-3 krotnie niższe. Skoro surowiec do wytwarzania benzyny jest tak tani, dlaczego zatem benzyna jest tańsza zaledwie o złotówkę? Niech wyborcy PiS to wyjaśnią.
alina
alina 05.07.2020, 22:12
Dzisiaj wracając z wieczornej mszy w kościele p.w. św, Piotra i Pawła widziałam zniszczony baner PAD - ten który stał od 2 tygodni na skwerku przed LO. To samo widziałam wczoraj we Wrocławiu - plakaty Rafaua nienaruszone , plakaty PAD zniszczone. I te pełne miłości twarze i okrzyki KODziarzy na wiecach PAD / np. wczoraj we Wrocławiu/. To są wyborcy KO .
antypis
antypis 06.07.2020, 16:38
Widziałaś faceta rwącego na wsi sąsiadkom banner Trzaskowskiego i grożącego im spaleniem domu?tak wygląda miłość PiS-owska?
alina
alina 06.07.2020, 20:17
Widziałam. Jednego w całej Polsce i pokazywanego non stop w tvn i polsacie. I facet przeprosił za to. A zniszczonych plakatów i banerów PAD w Oławie i północnowschodniej części Wrocławia tylko w sobotę i niedzielę widziałam ok. 60. Pewnie to robota niewidzialnej ręki
Realista
Realista 05.07.2020, 11:29
Lepszy długopis niż zaczarowany ołówek i sondaże.
Maro
Maro 04.07.2020, 21:38
Rafaello na wiecach mówi całkiem co innego co znajduje się w programie. Ale z obietnic wyjdzie tyle co w Stolicy naszej ukochanej. Niewiarygodny gość wrogo nastawiony do zwykłych prostych ludzi. Głosuję za spokojem na Dude i tyle. 8 lat rządów PO i niczego się nie doczekałem pożytecznego dla Polski.
cvf
cvf 06.07.2020, 16:40
Obietnice Dudy to obiecanki-cacanki.
Yan
Yan 04.07.2020, 14:56
A co Trzask ma jakiś program. A ciekawe do kogo skierowany bo nie wiem. Wielka ściema, po trupach do celu. Trzeba było ludzi szanować a nie traktować z pogardą. Teraz mówi że będzie walczył o prawa kobiet dobre. Ale jak podwyższył wiek o 7 lat to było fair tak. Kłamca klamca i jeszcze raz kłamca. Głosuję z całą rodziną na Dude
Anna
Anna 04.07.2020, 21:54
A Duda jaki ma program,prócz bycia długopisem,dzielenia społeczeństwa i wydzierania się ?
miej swój rozum
miej swój rozum 04.07.2020, 21:47
mi sie ten prkgram podaba ....
Yan popierasz swoich wielbicieli ?

Tarcza 4.0 wprowadziła wiele kontrowersyjnych rozwiązań. Przymusowy urlop, ograniczenie wysokości odpraw, umożliwienie wypowiedzenia umów o zakazie konkurencji czy niestosowanie postanowień układów zbiorowych pracy to tylko niektóre z nich. Związkowa "Solidarność" jednak nie ma uwag. – Wszyscy tracimy na pandemii. Potrzebny był kompromis – mówią związkowcy.
Gosc
Gosc 03.07.2020, 18:15
Popieram starsza osobe ma 100% racji
starsza osoba
starsza osoba 03.07.2020, 14:15
Nie wszystkie starsze osoby popierają A. Dudę. Nie chcę takiego prezydenta co poniża Polaków, obraża, dzieli, wyzywa. To niegodne głowy państwa aby tak się zachowywać. Po kłamstwach aby do celu.
Jak do tej pory nie ma tak kulturalnego Prezydenta jak był nim Aleksander Kwaśniewski. Postawa, sposób wysławiania się, zachowanie, poszanowanie drugiej osoby i nie działał pod dyktando partii jak to robi obecny Prezydent.
Patriota
Patriota 06.07.2020, 21:40
Żartowniś ha ha ha
Patriota
Patriota 06.07.2020, 14:52
Alkoholik komunista sprzedali całą gospodarkę dobre
piotr
piotr 03.07.2020, 16:25
dakt , a Kwaśniewskiego dobrze było mimo że wiadomo z kim wczesniej trzymał
No
No 03.07.2020, 14:56
Wiec wiecie co robicie z samych siebie ludzie on jest za homoseksualiścia i wy jestescie za nim on polske zniszczy bedzie pedofilia na pelna skale religie zniszczy edukacje seksualna chce wprwadzic w szkolach wstyd ze rodzicie popieraja rafala zamydlone oczy macie wszyscy wole zeby byl duda niz on i pojde na dude
mam takie przeczucie
mam takie przeczucie 03.07.2020, 13:16
60+ na wybory pójdzie wiecej osób , wiec wyniki internetowej sondy o kand d**** obić można.

Pozostałe