Koniec z przyłbicami, od soboty tylko w maseczkach

  • 24.02.2021, 15:25
  • (tk)
Koniec z przyłbicami, od soboty tylko w maseczkach
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał najnowsze informacje dotyczące obostrzeń

Niedzielski powiedział: -  W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Od 27 lutego wprowadzamy kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe. Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olaf
olaf 25.02.2021, 11:51
Im więcej wiemy o wirusie tym bardziej zmieniamy dotychczasowe zalecenia. Ciągle są prowadzone badania i ulepszone procedury. Po co to pieprzenie, że kiedyś to było dobre a teraz nie?
Kazik
Kazik 25.02.2021, 17:05
,, pieprzenie" jest potrzebne aby głupi olaf zrozumiał to i owo.
xyz
xyz 25.02.2021, 08:50
Kominów, szalików, bandan już nie ale maseczka z komina, szalika, bandany już tak. Państwo z dykty i kartonu krząta się jak piskorz w błocie a to dopiero początek.Czyli bez żadnych badań państwo narażało mnie i wszystkich innych na zakażenie koronawirusem karząc nosić to co od soboty będzie zakazane. ***** ***!
Kolega Kazika
Kolega Kazika 24.02.2021, 23:08
Tym razem edukacyjnie, o maseczce FFP2.
1) Ostatnie komunikaty płynące z ust epidemiologów oraz nawet z ust ministra zdrowia rekomendują,a w ostatnich dniach wręcz nakazują odrzucenie przez nas maseczek z tkanin,wyrobów papierowych,tzw kominów i plastikowych przyłbic-jako nieskutecznych.
Czyżby już wszystkie -te bez atestu,sprowadzone przez przypadkowych(lub nie) pośredników,znajomych byłego ministra,wiceministrów- zostały już wyprzedane?

Wszyscy oni rekomendują teraz-od tygodnia maseczki typu FFP2.

Jednak nie widzę,by szła za tym jakaś zorganizowana medialna akcja promująca ten typ maseczek oraz kolejna-organizowana przez rząd za pieniądze spółek skarbu państwa takich jak "Orlen","KGHM" i inne ,które znajdują za to setki milionów złotych by w formie płatnych reklam wspierać niszowe media,zwłaszcza papierowe-które chwalą tylko rządy zjednoczonej prawicy.

Czekamy na kolejny przylot największego Antonowa?

Przepalając miliony wynajęto w kwietniu ubiegłego roku najdroższy transportowy samolot świata po to, żeby przewieźć ledwie 80 ton na 250 ton jego ładowności.
Ładunku, który zmieściłby się do 1 mniejszego samolotu cargo lub do 3,wtedy uziemionych przez premiera Morawieckiego, nieużywanych B-787 LOT-u.

Blisko dobę trwała wtedy podróż tego największego samolotu na świecie - jakim jest Antonow An-225 Mrija - z Chin do Polski.

Transport został zorganizowany przez spółki skarbu państwa; KGHM Polska Miedź i Lotos na polecenie.....tegoż .......... premiera.
Witali go z pompą pan Morawiecki i pan Sasin.

http://youtu.be/HTBzTQ0gMhU
http://youtu.be/8MLUHDheaTQ

Witold Jurasz, prezes Ośrodka Analiz Strategicznych,oszacował, że przez lata koszt wynajęcia Antonowa An-225 na trasie, jaką pokonał lecąc z Chin do Polski, oscylował w granicach 3 mln dol.
Zamiast do narodowego przewoźnika ,trafiły do Ukrainy.

Przykładowo koszt wynajęcia samolotu transportowego wielkości Boeinga 747F / 777F / A330F na trasie z Chin do Europy wzrósł, jak podał wtedy serwis Bloomberg, z około 300 tys. dol. do nawet 500 tys.dolarów.
Ale około 2,5 miliona dolarów drogą nie chodzi.
W naszym kraju.

2) Gdzie się dziś podziała ta głoszona,publiczna edukacyjna rola mediów dobrej zmiany?

Po prostu jak widzisz,to masz jakieś pojęcie.

Niech moja dzisiejsza "cegiełka tej wiedzy" nie będzie powodem do kojarzenia przez kogokolwiek z Was mojej roli w wspieraniu jakiejkolwiek opcji politycznej.

Otóż maseczka FFP2, podobnie jak inne w standardzie FFP, jest maseczką wielokrotnego użytku, która chroni nas przed COVID-19.

FFP to skrót angielskiego określenia "filtering face piece", czyli "filtrująca osłona twarzy".

Jej zaletą, w porównaniu do masek materiałowych czy chirurgicznych, jest dobre - choć nieidealne - przyleganie do twarzy.

Skuteczność filtracji maski FFP2 wynosi 94 proc. (dla FFP1 to 80 proc., dla FFP3 - 99 proc.).

Podobną skuteczność wykazuje maska N95 (oznaczenie stosowane w USA)

Maska FFP2 określana jest też jako antysmogowa lub przeciwpyłowa. Zanim nastała pandemia koronawirusa, była to maska robocza, mająca chronić przed szkodliwymi pyłami, dymem i cząsteczkami aerozolu. W niektórych modelach umieszczony jest zawór (filtr, wentyl) ułatwiający wydychanie powietrza.

Maska FFP2 jest maską wielokrotnego użytku, ale nie oznacza to wcale, że można nosić ją w nieskończoność.

Producenci podają różne dane dla masek FFP - nadają się do użytku od kilku godzin, do nawet 2-3 dni.Jeśli chcemy ponownie założyć tę samą maskę, to musimy ją najpierw zdezynfekować.

Maski wielorazowe (te bez filtra) można dezynfekować poprzez pranie. Maski FFP2 i FFP3 można dekontaminować chociażby promieniowaniem UV lub nadtlenkiem wodoru.

Jedna sztuka maski FFP2 bez filtra kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Bardzo często w sklepach maski określane jako FFP2 sprzedawane są chińskie maski KN95, ale poziom filtracji w obu przypadkach jest ten sam.

Od 27.02. mieniają się również zasady kwarantanny dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji.
Obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna będzie dotyczyć wszystkich przekraczających południową granicę, chyba że okażą się negatywnym wynikiem testu na obecność SARS-COV2 wykonanym w ciągu 48 godzin poprzedzających przyjazd lub szczepieniem dwoma dawkami szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej.

Pisząc ten tekst skorzystałem z informacji na ten temat z jednego z mediów internetowych.

Przypominam,że w swoich felietooonach poruszam także trudne tematy,ale opisuję za to tylko te zdarzenia i fakty,które można znaleźć w oficjalnej przestrzeni medialnej,te-które układają mi się w pewien trend,który nazywam po swojemu i dlatego w takiej formie dzielę się jego opisem z Wami.

Czytajcie,czytajcie!

To wcale nie przeszkadza w wierze.
Potwierdzam to swoim przykładem
Kazik
Kazik 24.02.2021, 20:41
Tylko czekać jak skutkiem tego w szpitalach zacznie brakować maseczek.

p.s.
..... , i tu wpadnie super bohater z produkcją i uratuje nas od nieszczęścia.
..... kto teraz na tym zarobi ?
handlarz bronią czy inny kapiszon?
gość xy
gość xy 24.02.2021, 18:27
Cały czas zalecano używanie nawet szalików i chustek, bez konkretnych badań to nagle nie wystarcza, może za dużo masek jest w magazynach.
Przyłbice wiadomo nie dają żadnej ochrony, ale jaki efekt przynoszą maski na zewnątrz nikt nie jest w stanie wyjaśnić; tak samo że zamyka się znowu galerie handlowe, muzea i teatry (nie wszędzie) a kościoły zostają otwarte (wirus boi się tam wejść?).

Pozostałe