Ratują domy dla boćków

  • 01.03.2021, 20:31
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Ratują domy dla boćków
W piątek 26 lutego energetycy Regionu Strzelin TAURON Dystrybucja Oddział we Wrocławiu o kilkaset metrów przenieśli platformę pod gniazdo bociana w Sobocisku (gmina Oława). Interwencja była konieczna ze względów bezpieczeństwa ptaków
Montaż konstrukcji w nowej lokalizacji wymagał wymiany słupa na sieci niskiego napięcia. Na miejscu starego drewnianego postawiony został mocny betonowy, który z pewnością będzie stabilnym i wytrzymałym fundamentem. Na platformę energetycy nałożyli materiał – gałęzie i darń, który dostarczyli mieszkańcy.
Prace prowadzone były na prośbę okolicznej społeczności oraz OSP w Sobocisku i Starostwa Powiatowego w Oławie. Dla dobra ptaków zgodę na interwencję wyraziła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu (RDOŚ).
To nie pierwsza owocna współpraca na rzecz bocianów TAURON Dystrybucja i Starostwa Powiatowego w Oławie. W 2017 roku w miejscowości Stanowice na prośbę lokalnych władz energetycy także interweniowali dokonując przebudowy bocianiego domostwa.
Pozostaje liczyć, że i w tym przypadku bociany docenią starania wszystkich i zdecydują się zamieszkać w nowej lokalizacji.
Na fotografiach konstrukcja gniazda bocianiego w nowej lokalizacji.
Opracowano na podstawie: Tauron Dystrybucja S.A.
 
Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe