To był brutalny napad. Pobili mieszkańca, ukradli duże pieniądze i wartościowe rzeczy

  • 23.04.2021, 08:51 (aktualizacja 23.04.2021, 10:36)
  • TuOlawa (AH)
To był brutalny napad. Pobili mieszkańca, ukradli duże pieniądze i wartościowe…
Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy wobec czterech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie napadu rabunkowego na 23-letnim mieszkańcu Oławy

Do zdarzenia doszło 28 stycznia. Napastnicy zaatakowali 23-latka w jego domu. Przestępcy weszli do mieszkania pod pretekstem dostarczenia przesyłki kurierskiej, obezwładnili i związali 23-latka, a następnie obrabowali dom. Łupem sprawców padły pieniądze, sprzęt elektroniczny i inne wartościowe przedmioty, o łącznej wartości przekraczającej 140 tys. złotych. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Przypomnijmy, 28 stycznia 2021 r.  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał zgłoszenie o napadzie rabunkowym, do którego doszło w jednym z domów na terenie Oławy.  - Z relacji zgłaszającego wynikało, że przed godz. 8.00 do drzwi domu zapukał mężczyzna podający się za kuriera. Wykorzystując nieuwagę 23-latka, mężczyzna  wtargnął do mieszkania i zaatakował chłopaka uderzając go i kopiąc po całym ciele, jak się okazało napastników było kilku - mówi podinsp. Alicja Jędo.  Po związaniu pokrzywdzonego, mężczyźni przeszukali dom, ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych, aparat fotograficzny, telefon komórkowy i inne wartościowe przedmioty, oszacowane przez pokrzywdzonego na kwotę przekraczającą 140 tys. złotych.

W wyniku szeroko zakrojonych działań policyjnych zatrzymano czterech  mieszkańców Dolnego Śląska, w wieku od 27 do 38 lat, którym przedstawiono zarzuty. U jednego z nich, w trakcie przeszukania, zabezpieczono ponad 3600 porcji handlowych marihuany. Zebrany w toku postępowania przygotowawczego materiał dowodowy pozwolił policji zawnioskować do prokuratury, a tej poprzeć wniosek przed sądem, o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu, wobec czterech podejrzanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszty wobec wszystkich podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Podejrzanym grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
damilemam
damilemam 23.04.2021, 17:28
Przypadkowo nie weszli dobrze wiedzieli ze typ ma fanty do wziecia -teraz na gigant 12 sezonów od gwizdka do gwizdka
brawopisuary!
brawopisuary! 23.04.2021, 12:56
Gdyby Oława miała obwodnicę to pojechaliby gdzie indziej...
Leon Matin
Leon Matin 23.04.2021, 09:07
Gdyby mieli skaytpark to by wyrosli na dobrych ludzi a tak to patologia

Pozostałe