Teatr cieni online

  • 08.05.2021, 10:28 (aktualizacja 08.05.2021, 10:30)
  • TuOlawa (AH)
Teatr cieni online
Oława. Centrum Sztuki zaprasza na najnowsze odcinki kursów i sekcji online

Już w ten weekend na kanale YouTube Centrum Sztuki w Oławie ukażą się dwa odcinki autorskich zajęć Dominiki Chochołowskiej-Bocian poświęconych teatrowi cieni. Teatr cieni to gatunek teatru lalek, w którym widz obserwuje – np. na ekranie/ ścianie – cienie rzucane przez dekoracje, dłonie, rekwizyty, lalki, aktorów. Teatr cieni potrafi być niezwykle różnorodny, a lalki cieniowe dobrze sprawdzają się zarówno w opowieściach dla dzieci, jak i w teatrze dla widzów dorosłych.

Pierwszy odcinek to wprowadzenie w tematykę teatru cieni. Prowadząca opowie o możliwościach, które daje ta technika oraz omówi proste sposoby na uzyskanie ciekawych efektów plastycznych. Zaprezentuje również teatr cieni z użyciem ekranu i foliogramu.

Z drugiego odcinka dowiecie się, jak w prosty sposób, tworzyć rozmaite formy lalek cieniowych: lalki konturowe, witrażowe, z ruchomymi stawami, elementami trikowymi. Prowadząca krótko omówi podstawowe rodzaje lalek cieniowych, pokaże sposoby mocowania patyczków do animacji oraz opowie, jak uzyskać ciekawe efekty animacyjne.

- Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia z Dominiką Chochołowską-Bocian, malarką, scenografką, instruktorką zajęć artystycznych - mówią pracownicy CS w Oławie. - Absolwentka ASP we Wrocławiu oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej, stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech jest miłośniczką i aktywną twórczynią teatru plastycznego, autorką lalek teatralnych i artystycznych. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych.

 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe