Wakacje odkrywców. Pójdą tropem wynalazców

  • 05.06.2021, 08:36
  • TuOlawa (AH)
Wakacje odkrywców. Pójdą tropem wynalazców
Przygoda z Bryłą, Bożek w labiryncie ruchu, podwodny świat Drzewieckiego, odlotowy warsztat o samolotach i pilotach... to wszystko i wiele więcej już w lipcu

 

Jelcz-Laskowice Projekt

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zachęca do podążania tropem wynalazców oraz wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, plakatu, cyjanotypii, modelarstwa i innych. Wakacyjna przygoda z MGCK to odkrycie tajemnic motoryzacji, budownictwa, żeglugi, lotnictwa oraz poznanie genialnych konstruktorów w animowanych opowieściach.

Projekt "Nasza okolica tropem wynalazców" prezentuje dziedzictwo i przemiany polskiej myśli technicznej, transponując je na artystyczny język sztuki. Przybliży mieszkańcom dokonania patronów jelczańskich ulic - polskich geniuszy: Stefana Bryły, Józefa Bożka, Stefana Drzewieckiego, Tadeusza Tańskiego oraz Franciszka Żwirki. Działania będą prowadzone w sposób interaktywny, umożliwiający uczestnikom pogłębianie zdolności, umiejętności i wiedzy. Koncepcja zakłada wytworzenie animowanych filmów edukacyjnych oraz realizację licznych warsztatów artystycznych przedstawiających dokonania wynalazców, a także wydruk gry edukacyjnej memory z uwzględnieniem prac warsztatowych. Zapisy na warsztaty wystartują w połowie czerwca. Wtedy też w mediach społecznościowych MGCK ukaże się cykl filmów edukacyjnych o wynalazcach, których autorem jest Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie - główny partner projektu.

Tegorocznego lata MGCK stawia na poszukiwanie i odkrywanie pasji, nowych dziedzin sztuki i talentów. Centrum Kultury przygotowało ofertę pt. "Wakacje odkrywców" przeznaczoną także dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Zajęcia odbędą się w dowolnie wybranym terminie, za uprzednim zgłoszeniem się sołectwa. 

Więcej informacji na www.mgck-jl.pl.

(kt)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe