Czy dziś nowy świadek w sprawie miłoszyckiej?

  • 09.06.2021, 10:27 (aktualizacja 09.06.2021, 12:20)
  • Jerzy Kamiński
Czy dziś nowy świadek w sprawie miłoszyckiej? Jerzy Kamiński
Za chwilę przed Sądem Apelacyjnym kolejna rozprawa w głośnym procesie miłoszyckim. Na dziś zaplanowano zeznania biegłego sądowego, który badał DNA na ubraniach Małgosi, ofiary bestialskiego gwałtu w sylwestrową noc z 1996 na 1997. To wyniki jego badań były głównym dowodem w sprawie i pozwoliły w pierwszej instancji skazać nieprawomocnie Ireneusza M. oraz Norberta Basiurę na 25 lat więzienia. Ciekawsze jednak mogą okazać się zeznania zupełnie nowego świadka Artura K. Czy będzie zdalne połączenie z miejscem, gdzie obecnie przebywa?

Przypomnijmy, że parę tygodni temu pełnomocnik Artura T. zgłosił się do sądu z informacją, że medialnych rewelacjach na jego temat chce złożyć oświadczenie, bo ma coś istotnego do przekazania w sprawie miłoszyckiej. Wobec zapewnień, że to mogą być istotne informacje, sędzia Baćkowski, prowadzący sprawę, zapewnił, że sąd podejmie próbę przesłuchania Artura K.

Chodzi o Artura K., niedawnego bohatera materiałów dziennikarskich  TVN i Gazety Wrocławskiej (pisaliśmy o tym parę tygodni temu). Prokurator Sobieski wtedy nie chciał tych rewelacji komentować, ale nie ukrywał, że on sam z chęcią przesłuchałby Artura K.: - Proszę jednak pamiętać, że sytuacja pana Artura, związana z jego przyjazdem do Polski, jest dość skomplikowana.

O co chodzi? W związku ze swoją przeszłością od lat jest poszukiwany europejskim nakazem zatrzymania, więc gdyby pojawił się w Polsce, musiałby zostać zatrzymany. Przypomnijmy, że Artur K. był jednym z wrocławskich ochroniarzy, którzy stali na bramce w miłoszyckiej dyskotece w sylwestra z 1996 na 1997 rok, miał za sobą pewną przeszłość kryminalną, a nawet epizod z podejrzeniem o gwałty, tymczasem po zbrodni miłoszyckiej nigdy nie został dostatecznie sprawdzony, np. nie badano jego DNA.

- Dopóki nie dowiemy się, co świadek chce przekazać, ciężko dywagować - komentowała nam wtedy mecenas Renata Kopczyk, obrończyni Norberta Basiury. - Natomiast każdy świadek, który się sam z siebie zgłasza i mówi, że ma cenne, istotne informacje dla sprawy, jest ważny.

 Sam Norbert Basiura, który tamtej nocy też stał na bramce w Miłoszycach, cieszył się, że Artur K. zareagował na dziennikarskie materiały i chce przekazać jakąś ważną informację: - Może to wniesie coś do sprawy.  

Pytany, czy zna Artura K, mówi: - Nie, ja tej osoby nie znam. Była grupa chłopaków z Wrocławia, którzy przyjeżdżali na tę dyskotekę do ochrony. Gdzieś tam widzieliśmy się na sali, ale to jest osoba, której nie znam.

Czy Artur K. faktycznie ma coś istotnego do przekazania w sprawie miłoszyckiej? Być może przekonamy się już za parę godzin.

Jerzy Kamiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podejrzany
Podejrzany 2 dni temu, 23:25
A ten Artur K. mieszka na ksiezycu, czy na innej planecie i na jakiej. Jak dlugo idzie list gonczy na ksiezyc i kto ten list bedzie gonil?. Dlaczego pytam?, bo Artur K. wspolpracowal z SB-ami w tym czasie, to nie rozumiem o co tu biega, Moze Kaminski wytlumaczysz to bardziej dokladnie.
bruneksiema
bruneksiema Wczoraj, 12:48
obsługuje łazika na Marsie i pierdołami sie nie zajmuje
dziara z Fiołek
dziara z Fiołek 2 dni temu, 10:58
Biegły: kolejny raz udowadnia -DNA jest skazanych !!
Czy Sąd II instancji uniewinni skazanych ? Jest wiele niescisłosci w tym procesie .
prafnik
prafnik 09.06.2021, 10:55
dostał 25 do plecaka i buja sie na wolnosci -tego nie grali jeszcze w Polsce !
Podejrzany
Podejrzany 09.06.2021, 17:18
To ty malo wiesz co w Polsce grali. A co grali w Olawie i okolicach?, Tu grali ciekawi muzykanci i dalej graja. Od Irka i Norberta sie odbzykaj. ty prafnik zrozumiales?.

Pozostałe