Zapraszamy na...cyjanotypię. Czyli co?

  • 22.06.2021, 08:56 (aktualizacja 22.06.2021, 09:03)
  • TuOlawa JK
Zapraszamy na...cyjanotypię. Czyli co?
Podczas tegrocznych Dni Koguta Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na bezpłatne warsztaty cyjanotypii. Co to takiego?
Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Odbitki wywoływane tą metodą przybierają piękny odcień błękitu pruskiego. Fotogramy (czyli zdjęcia, które możemy wykonać bez użycia aparatu), możemy swobodnie łączyć z techniką cyjanotypii. Powstałe w ten sposób obrazy, przedstawiające np. ususzone przez nas rośliny, koronki czy inne wybrane przedmioty, możemy uzyskiwać na różnych podłożach: kartkach, drewnie czy tkaninach. Metody tej użyjemy na warsztatach w wersji podstawowej.
🔹 W sobotę 26 czerwca CS zaprasza na warsztaty cyjanotypii na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury. W godzinach 13:30-18:00 będziemy mieli okazje spróbować odbić tą metodą urocze koguciki, układając niezwykłe ogony z piór, roślin i koronek.
🔹 W niedzielę 27 czerwca  w godzinach 15:30-18:30 także na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury naszym głównym bohaterem staną się motywy roślinne. Zachęcamy do przyniesienia własnych ulubionych ziół czy kwiatów.
Zapraszamy na warsztaty z cyjanotypii
TuOlawa JK

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe