Serwery dedykowane - kto ich potrzebuje?

  • 03.07.2021, 07:18
  • tuOlawa BS
Serwery dedykowane - kto ich potrzebuje?
Przygoda z usługami hostingowymi najczęściej rozpoczyna się od serwerów współdzielonych. Zdarza się jednak, że wraz z rozwojem witryny czy aplikacji internetowych, takie rozwiązanie zaczyna mieć zbyt wiele ograniczeń. Wówczas warto wziąć pod rozwagę serwery dedykowane. Choć to droższe rozwiązanie, w wielu przypadkach okazuje się jedynym słusznym. Komu przyda się szczególnie?

1. Serwer dedykowany - co to jest?

2. Kontra ograniczeniom

3. Komu polecane są serwery dedykowane?

Wybór serwera dedykowanego niesie ze sobą wiele funkcjonalnych rozwiązań. Więcej przeczytasz na: https://www.s-net.pl/hosting-i-serwery.

Serwer dedykowany - co to jest?

Czym tak naprawdę są serwery dedykowane? Małopolska otwiera szerokie możliwości w tym zakresie. To nic innego niż serwer fizyczny, który w całości pozostaje w dyspozycji obsługującej ją osoby. Oznacza to możliwość swobodnego zarządzania danymi, dowolność konfiguracji i stosowania własnych zabezpieczeń. Dedykowane serwery umożliwiają także swobodne korzystanie z wszystkich zasobów: pamięci RAM, przestrzeni na dysku czy mocy obliczeniowej. Zarządzanie serwerem dedykowanym możliwe jest dzięki osobie administratora.

Kontra ograniczeniom

Jakie są najważniejsze zalety wynikające ze stosowania serwerów dedykowanych? Przydadzą się one przede wszystkim, gdy ograniczenia przy hostingu współdzielonym zaczną przejmować prymat. Całkiem możliwe, że przez długi czas duże strony www czy sklep internetowy będą działały bez szwanku, jednak w pewnym momencie dojdzie do komplikacji. Ponieważ z jednego serwera korzysta wiele osób, gdy ktoś dopuści się wysyłki spamu, na czarną listę trafią wszyscy, których konta pocztowe znajdują się w tej samej lokalizacji.

Wybierz serwer dedykowany, gdy:

  • chcesz cieszyć się możliwością indywidualnej konfiguracji,
  • zamierzasz zwiększyć liczbę domen, prowadząc serwisy internetowe,
  • potrzebujesz szybkiego tworzenia stron internetowych,
  • tworzysz usługi baz danych, własne bazy lub centrum danych,
  • potrzebny ci własny system operacyjny oraz bieżące aktualizacje systemu,
  • priorytet to duża przestrzeń dyskowa - dostosowane do liczby plików czy kont FTP,
  • wymagana jest elastyczność chmury.

Hostingiem współdzielonym wygodnie posłużysz się przy kilku tysiącach unikatowych użytkowników dziennie, z czasem będziesz więc potrzebować rozbudowy. Krok dalej to serwer VPS albo dedykowany.

Komu polecane są serwery dedykowane?

Kiedy szczególnie sprawdzi się serwer tylko do twojej dyspozycji? Istnieje kilka sytuacji, gdy szczególnie warto go wybrać. Z pewnością sprawdzi się w przypadku firm potrzebujących wszechstronnych serwerów - dużych portali informacyjnych oferujących szereg usług: fora dyskusyjne, poczta elektroniczna hostowana czy czatów. W zakresie serwerów dedykowanych można wówczas wykorzystać potencjał związany z większą przestrzenią dyskową. Nawet przy wielu użytkownikach panel klienta będzie działał bez zarzutu. Serwer dedykowany to także większa wydajność twoich stron www, nawet jeśli jest na nich sporo treści. Podobnie rzecz ma się ze sklepami internetowymi, które mają spory ruch, dużo zdjęć i treści.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 04.07.2021, 11:58
Po co od razu serwer dedykowany? Mocny hosting wystarczy np https://hostido.pl/polecam/4O4…

Pozostałe