Leniak mistrzem "Dziewiętnastki"

  • 08.07.2021, 14:39 (aktualizacja 08.07.2021, 14:59)
  • TuOlawa (AH)
Leniak mistrzem "Dziewiętnastki" Zdzisław Leniak z największą rybą zawodów
Wędkarstwo. Na dolnym kanale żeglownym Odry w Oławie, naprzeciw Ergisu, 26 czerwca rozgrywano zawody o feederowe mistrzostwo Koła PZW nr 19

Metoda gruntowa jest najbardziej efektywna w połowie średnich oraz dużych ryb, szczególnie na większych dystansach i na łowiskach z wodą płynącą. To wynika z idealnego zanęcenia miejsca, gdzie jest haczyk z przynętą, bez względu na odległość łowienia i typ łowiska. W zawodach gruntowych łowi się na feedery lub pickery, z drgającą szczytówką. Nośnikiem zanęty jest koszyczek zanętowy lub sprężyna. Na przynętę stosuje się: pinkę, białego i czerwonego robaka, dendrobenę, rosówkę, pijawkę, także kukurydzę, pszenicę, pelet, kulki proteinowe itp.

W mistrzostwach oławskiej "Szesnastki", rozgrywanych na kanale żeglownym Odry, startowało 22 wędkarzy. Przed startem zawodnicy mieli półtorej godziny na przygotowanie sprzętu, łowiska, zanęt i przynęt. Startowało 13 wędkarzy w tym 2 juniorów. W ciągu czterech godzin złowili łącznie 16400 g ryb - najwięcej leszczy, płoci i okoni. W kategorii seniorów tytuł mistrza koła zdobył Zdzisław Leniak. Złowione przez niego ryby ważyły łącznie 3530  g. Pierwszym wicemistrzem jest Mateusz Małogłowski - złowił 3500 g, a drugim wicemistrzem Artur Reichert - 3340  g.

Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Leniak  - 2590 g i Marcin Kaczmar - 1380  g, w kategorii juniorów mistrzem został Mateusz Dworak z wynikiem 2520 g.

Zwycięzcy otrzymali puchary, wręczane przez sędziego zawodów Wincentego Cięszczyka oraz prezesa Koła Zdzisława Leniaka.

 *Skarbnik Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie przyjmuje wpłaty we wt. i czw. w g.16-18, w sklepie wędkarskim koło dworca PKS. W pilnych sprawach kontakt tel. nr 609 68 22 07. W tym samym miejscu takie sprawy członków Koła nr 19 załatwia Agata Kieda. Skarbnik Koła PZW nr 90 "Rzemieślnik" dyżuruje w czw. w g.16-18 w siedzibie Koła przy ul 3 Maja 1A, lub pod tel. 501278041 w pozostałe dni.

(Graro)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe