Z Vincentem w praktyce

  • 12.07.2021, 18:02
  • (tk)
Z Vincentem w praktyce
W Chwałowicach odbył się iście malarski weekend

W ramach grantu Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic mieszkańcy uczestniczyli w projekcie "Weekend z Vincentem". 

Od rana trwał plener malarski dla ponad 20 dzieci, które pod okiem artystów plastyków malowali profesjonalnie na sztalugach i prawdziwych podobraziach w stylu Vincenta van Gogha, starając się naśladować jego technikę. 

Wieczorem odbył się wernisaż wszystkich powstałych prac. Na leżakach, pod kasztanem, na dużym ekranie zorganizowano również pokaz filmu "Twój Vincent". Projekcję poprzedził komentarz artystki-malarki Elżbiety Czech, dzięki której mieszkańcy poznali wiele faktów z życia van Gogha. Zwieńczeniem projektu jest konkurs na pastisz znanego obrazu, który trwa do 15 lipca. Na stronie chwalowice.org można zobaczyć dotychczasowe prace konkursowe.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 16.07.2021, 11:59
Szkoda, że tylko dla "wybranych".

Pozostałe