4 godziny akcji i aż 34 nietrzeźwych kierowców

  • 18.08.2021, 10:02
  • Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu
4 godziny akcji i aż 34 nietrzeźwych kierowców
Na terenie Dolnego Śląska 16 sierpnia policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Spośród ponad 5,7 tys. skontrolowanych kierowców aż 34 znajdowało się pod wpływem alkoholu, a dwie osoby kierowały pojazdami po zażyciu narkotyków. Musimy mieć świadomość, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych. Policjanci intensywnie kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach naszego województwa, ponieważ właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie na dolnośląskich drogach, funkcjonariusze prowadzą cyklicznie wzmożone działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się kierować autem „na podwójnym gazie”. Podczas akcji w całym województwie kontroli poddano ponad 5700 kierowców. Funkcjonariusze ujawnili 34 osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu. Ponadto zatrzymano też 2 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po zażyciu narkotyków. - Apelujemy do użytkowników dróg o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków działających podobnie może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze. Widzisz - reaguj - dzwoń na 112.

 

Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aneta
Aneta 20.08.2021, 11:04
16 to poniedziałek- poweekendowi kierowcy.
baby
baby 18.08.2021, 14:58
Na drodze Jelcz-Oława

Pozostałe