Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (12)

  • 19.08.2021, 14:26 (aktualizacja 19.08.2021, 14:35)
  • TuOlawa (AH)
Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (12) Zdjęcie z albumu Jadwigi Plizgi (na fot. z córkami), zrobione od ul.Brzeskiej w kierunku Rynku - po lewej niewidoczny sklep meblowy. Za osobami po lewej widzimy klomb z różami, a w głębi budynek, w którym na parterze mieści się sklep z dzieżą BHP
Dziś zdjęcie zrobione w Rynku, od ul. Brzeskiej, w 1975 - z albumu Jadwigi Plizgi

To zdjęcie jest ciekawe, ponieważ pokazuje róże na klombach w Rynku. Wtedy cała Oława miała piękne różane klomby, w tych latach przyjeżdżało do mnie służbowo z różnych miast dużo współpracowników, którzy ciągle mówili o tych różach, podziwiali je, bardzo im się podobały, a szczególnie to, że róże były zadbane, odpowiednio przecięte, na bieżąco wyplewione. Mogę śmiało powiedzieć, że oni nam zazdrościli tych pięknych róż. Niektórzy po latach wspominali te piękne róże w naszym mieście. Dziś w tym miejscu miasto prowadzi remont nawierzchni, a burmistrz Tomasz Frischmann obiecuje, że w Rynku będą znowu róże. Bardzo mnie to cieszy i myślę, że te piwnice, odkopane w czasie remontu nawierzchni, nie zakłócą tego planu.

Lesław Mazur

autor albumu "Oława w latach 60. i 70. ubiegłego wieku na fotografiach Lesława Mazura"

PS

O ciekawych zdjęciach, jakie macie w swoich albumach rodzinnych, a którymi chcielibyście się podzielić z czytelnikami, można zawiadomić redakcję, nr. tel. 605-996-556, a my chętnie zgłosimy się po zdjęcie i informacje na jego temat.

Ocalić od zapomnienia

Od dłuższego czasu namawiamy mieszkańców Oławy, aby przekazali swoje zdjęcia i dokumenty z początków zamieszkania w Oławie do Biblioteki Publicznej w Oławie - Izba Muzealna Ziemi Oławskiej w Rynku, w ratuszu, gdzie zostaną skopiowane i - jeżeli będzie taka wola - zostaną zwrócone właścicielowi. Jeżeli ktoś chce przekazać swoje zdjęcia, dokumenty, a z różnych powodów sam nie może dostarczyć ich do biblioteki, można zadzwonić pod numer biblioteki 71 301 07 42, a pracownicy biblioteki zgłoszą się i odbiorą te pamiątki, które zostaną zachowane dla następnych pokoleń.

(ck)

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe