Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie

  • 15.11.2021, 12:08 (aktualizacja 15.11.2021, 12:11)
  • TuOlawa (AH)
Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, REAGUJMY! Policja zwraca uwagę na problem osób samotnych i bezdomnych

Okres zimowy i pierwsze niższe temperatury niosą ze sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. O tej porze roku osoby bezdomne, starsze, mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką. Pamiętajmy, że bezdomni oraz osoby pod wpływem alkoholu są szczególnie narażeni na zamarznięcia lub zgony z wychłodzenia. Dlatego też, w związku z okresem zimowym policjanci rozpoczęli działania prewencyjne, mające na celu ochronę takiej grupy osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur.

Pomimo obecnego braku ujemnych temperatur, stałą formą prowadzonych działań są częste kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne m.in. opuszczone budynki mieszkalne, ogrody działkowe, klatki schodowe, piwnice oraz informowanie ich o miejscach, gdzie mogą uzyskać pomoc. Aby można było nieść pomoc, odpowiednie służby muszą posiadać informacje o miejscu przebywania osoby potrzebującej wsparcia. Policjanci na bieżąco współpracują z placówkami pomocy społecznej, przede wszystkim w zakresie wymiany informacji o osobach bezdomnych oraz potrzebujących. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie. Dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej wsparcia, wystarczy powiadomić odpowiednie służby: policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe.

Nie bądźmy obojętni i reagujmy na osoby bezdomne, przebywające w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu.

Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Wystarczy na „mapie” zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i sprawdzą podane informacje ( w przypadku natychmiastowej pomocy należy dzwonić pod nr alarmowy 112 ).

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
muszem
muszem 15.11.2021, 13:33
w tej pseudodemokracji pieski kotki sie licza a nie głodny stary lub bezdomny człowiek

Pozostałe