Zaproszenie na zawody sportowe do "Term Jakuba"

  • 13.04.2018, 10:56
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zaproszenie na zawody sportowe do "Term Jakuba"

Trzecie już z kolei ogólnopolskie młodzieżowe mistrzostwa Oławy w pływaniu odbędą się w sobotę 14 kwietnia, w oławskich "Termach Jakuba"

Przypomnijmy, że w pierwszych zawodach z tego cyklu, zorganizowanych przez MKS "Swim Academy Termy Jakuba" 18 czerwca 2016, uczestniczyło prawie 270 pływaków z 23 klubów, głównie dolnośląskich, ale także z Opolszczyzny. Była również jedna ekipa ("Rekiny" Osielsko) aż z województwa kujawsko-pomorskiego. Rok później, 1 kwietnia 2017, o tytuły mistrzów Oławy w wielu pływackich konkurencjach rywalizowało 336 zawodników z 30 klubów, w większości z Dolnego Śląska. Do udziału w tegorocznych zawodach, które będą rozgrywane na głównym basenie oławskiego kąpieliska "Termy Jakuba", zapisało się prawie 350 młodych pływaków, reprezentujących 23 kluby z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i z Wielkopolski, a także jedna zawodnicza niezrzeszona. W tej grupie będzie blisko 40 reprezentantów gospodarzy, czyli klubu MKS "Swim Academy Termy Jakuba" Oława oraz prawie 30 podopiecznych trenera Romana Żerka z UKP "Manta" Jelcz-Laskowice. Przypomnijmy, ze w poprzednich mistrzostwach to właśnie młodzi pływacy z jelczańskiego klubu wywalczyli najwięcej medali. W tym roku również są zaliczani do głównych faworytów 22 wyścigów, które będą rozgrywane w sześciu kategoriach wiekowych, w różnych stylach oraz na zróżnicowanych dystansach. Najlepsi zawodnicy w konkurencjach indywidualnych oraz członkowie zwycięskich sztafet nagradzani będą medalami i pucharami. Natomiast każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkową koszulkę z oławskiej imprezy, nad którą honorowy patronat sprawował będzie burmistrz Tomasz Frischmann.    

(KAT)

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 14.04.2018, 10:50
Krytyka, jeśli jest konstruktywna, jest istotą demokracji i jest niezbędna, a wybory są najważniejszym filarem demokracji. Co do tego, co mają robić lokalne władze, a czego nie, to polecam lekturę zakładki „Dekalog dla radnych” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.
RR
RR 14.04.2018, 13:22
Ja polecam zwykły dekalog. Istnieje ogromna różnica pomiędzy konstruktywną krytyką a chamstwem.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 14.04.2018, 19:40
Tak jest! „zwykły dekalog”, to coś jak „Boska Konstytucja”, a wspomniany wyżej dekalog dla radnych, to oparty na tej „Boskiej Konstytucji”, przepis szczegółowy dla radnych. Nie ma tu zatem żadnej sprzeczności.

Tak jest! Różnica między konstruktywną krytyką a chamstwem jest zasadnicza i nawet „RR” raczył ją zauważyć, choć sam posługuje się hejtem, czyli chamstwem, a konstruktywną krytyką, np. rządu Zjednoczonej Prawicy, nigdy się nie splamił.
RR
RR 14.04.2018, 20:10
Bo populizmu nie mam zamiaru komentować. Zjazd PIS przypomina słowa Gierka. Pomożecie? Pomożemy
znajomy
znajomy 14.04.2018, 10:00
zawsze zle, nic nie robia, zle, robia to tez zle, mieszkanie zastanow sie nad soba, wybory nie sa najwazniejsze a zawsze krytykujesz a dobrze wiemy kim jestes ;)
też mieszkaniec
też mieszkaniec 14.04.2018, 11:30
Odezwał się Znajomy Troll, który za każdym razem kiedy jest krytyka władzy, wszystkich rozszyfrowuje takie nasze oławskie Stasi! Co prawdasz nic mnie w tym kraju już nie zdziwi , ale jako mieszkaniec mam daleko gdzieś, że WY wiecie kim jest ten co ma wątpliwości , ja też się przyłączam do tych wątpliwości , bo korzystam regularnie z basenu
mieszkaniec
mieszkaniec 14.04.2018, 08:29
Dlaczego organizatorem tej imprezy nie są władze miasta czy też zarządzający obiektem ,,Termy Jakuba" tylko obcy podmiot? Czy miejski obiekt który jest naszą wspólną własnością został użyczony odpłatnie na czas zawodów, ponieważ w tym czasie nasi mieszkańcy nie będą mogli korzystać z basenu?

Pozostałe