Rewitalizacja Rynku rozpoczęta

  • 10.09.2016, 21:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Rewitalizacja Rynku rozpoczęta
Oławski Zakład Wodociągów i Kanalizacji rozpoczął prace w centrum miasta, związane z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jest to początek realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Rewitalizacja Starówki w Oławie - Etap 1 Rynek"... Przebudowa obejmuje południową stronę pierzei Rynku, przy kamienicach o numerach od 2 do 8. Ponieważ roboty przebiegają wzdłuż krawężnika, pomiędzy parkingiem dla samochodów a chodnikiem, ruch w tym obszarze jest utrudniony, zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców. Z tego powodu w sąsiedztwie prowadzonych prac na placu ratuszowym, obowiązuje zakaz parkowania pojazdów. Drugi etap działań, prowadzonych przez spółkę ZWiK w Rynku, obejmie przebudowę wodociągu, wraz z montażem nowych przyłączy, po stronie pierzei północnej (od ulicy Krótkiej do Wrocławskiej). Tam również będą prowadzone prace na chodniku, więc parking w tej części placu ratuszowego w trakcie ich trwania także będzie wyłączony z użytkowania. Trzecim i zarazem ostatnim etapem modernizowania podziemnej infrastruktury w centrum miasta, będzie budowa nowych przyłączy kanalizacyjnych i przebudowa starej sieci wodociągowej na całej długości chodnika, pomiędzy postojem taksówek a budynkiem ratusza. Za powstałe w Rynku utrudnienia przepraszamy mieszkańców Oławy i naszych gości! Źródło: Urząd Miejski w Oławie  
Pracownicy spółki ZWiK rozpoczęli modernizowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Rynku
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magnolia
Magnolia 28.03.2017, 19:25
Oława to miasto bardzo brudne i zaniedbane .Jest młody burmistrz, który jak widać zajmuje się swoim własnym biznesem . Dla ludności nic się nie robi . Czas żeby w końcu coś zrobić ! ład i porządek ! wystarczy przykład Jelcza tam burmistrz jest dla ludzi ! następny przykład małe miasteczko Grodków co prawda inne województwo ale jaki piękny po rewitalizacji !!! a Oława brud , smród i ubóstwo !!! nie widać służb porządkowych , sprzątających miasto !!! wszędzie psie kupy !!! mnóstwo śmieci tego nikt nie sprząta !! wstyd ! wstyd!! gdzie jest gospodarz ????
ko gut
ko gut 13.09.2016, 08:39
Poznamy terminy, daty zakończenia prac ?
Mick
Mick 12.09.2016, 21:51
Za komuny to władza chociaż elewacje robiła, a teraz nawet tego nie ma i centrum Oławy umiera... A Brzeska jest (byłaby) taka piękna. I najlepiej bez ruchu kołowego, za to z ławeczkami i klombami. Ech, pomarzyć...
mieszkaniec Rynku
mieszkaniec Rynku 12.09.2016, 19:32
Jak już tak ruszyliście niektóre szkaradztwa w Rynku przy zapowiadanej hucznie rewitalizacji chciałbym dodać jako wartość negatywną dla wizerunku staromiejskiego Rynku sprzedane kamieniczki , zaniedbane, nie remontowane od wielu lat i chciałoby się zapytać co dalej , bo miasto na to nie ma wpływu? Co tu oczekiwać remontu kamieniczek jak budynek zabytkowy USC pobada w ruinę , a spadające ornamenty przyczepione do muru kolkami rozporowymi.
Oławianka
Oławianka 12.09.2016, 12:10
Ta koparka niech odrazu zgniecie sklep meblowy na rogu koło kościoła ,to wstyd zeby w centum stał taki postrach jeszcze za PRL,witryny porazka,.A w srodku smary widły i powidła!!!!!To tylko w Oławie sa w centum takie straszydła!
oławian
oławian 12.09.2016, 12:27
Ktoś sprzedał ten sklep prywatnej osobie ( chyba Wiązowski) i teraz władze miasta mogą ją (go) cmoknąć w d... a my musimy znosić to szkaradztwo w Rynku - wizytówka prowincjonalnego miasteczka. Ten sklep jest podejrzany, normalny sklep już dawno by zbankrutował.
oławianka
oławianka 28.03.2017, 19:46
Jeśli chodzi o ten sklep na rogu to jest OBRZYDLIWY!!!Sprzedaż tej nieruchomości jest ,podejrzana!!Ale nie może tak wygladać,to wstyd miasto powinno narzucić włascicielowi zmianę wygladu, dopasującą się do estetycznego wyglądu w centrum miasta!!Miasto ma takie prawo i moze to zrobić,tylko musimy mieć gospodarza a nie karierowicza!!!
ana.t.
ana.t. 11.09.2016, 21:40
może w końcu zrobią chodniki
gość
gość 12.09.2016, 11:53
Stan chodników w Rynku to wstyd dla całej Oławy! góry i doliny, po deszczu kałuże wody. Bzdurne gadanie władz miasta o tym, że poprawi się chodniki przy rewitalizacji Rynku to skazanie mieszkańców Oławy i gości na kolejne kilka lat chodzenia po zdeformowanych, dziurawych chodnikach. Panie Burmistrzu - nie trzeba wielkich nakładów aby zrobić chociażby nowy asfaltowy dywanik wyrównujący zdartą powierzchnię, to już pomoże i poprawi wygląd.
Gość 2
Gość 2 28.03.2017, 19:55
rewitalizacja Rynku i asfaltowy dywanik ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
z cała pewności poprawi to wizerunek Rynku , bez obrazy ,ale to chyba raczej chory pomysł
12.09.2016, 10:04
Pytanie ile razy za to zapłacą.
Oławianin
Oławianin 11.09.2016, 10:11
Cieszę się że ruszyło się coś w tej materii :)

Pozostałe