PROTEST: Skutecznie blokowali Oławę

  • 09.04.2016, 11:18
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
PROTEST: Skutecznie blokowali Oławę
Jeżdżąc przez pół godziny w kółko po rondzie w sobotni poranek kilkanaście aut skutecznie blokowało miasto. To kolejny protest mieszkańców bloków w rejonie ulic Zacisznej i Iwaszkiewicza, od dawna domagających się tzw. "lewoskrętów", aby szybciej wyjeżdżać z Oławy i szybciej wracać do siebie. W tych blokach jest 450 mieszkań, więc sprawa dotyczy wielu osób i kilkuset aut. - Gdy wracam do domu z Wrocławia, gdzie pracuję, muszę przejechać przez cały łącznik, zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Zaciszną i znowu pokonać co najmniej trzy czwarte tej samej drogi, by wjechać na swoje osiedle - mówił nam przy poprzednim proteście jeden z mieszkańców bloków zarządzanych przez firmę ZNiB "Wspólnota". - Z koli żeby zawieźć rano dziecko do szkoły na osiedlu Sobieskiego, muszę najpierw pojechać w stronę ronda, tam zawrócić i znowu przejechać przez cały łącznik. To zabiera czas i pieniądze, które wydaję na niepotrzebnie zużyte paliwo... Od paru miesięcy to się zmieniło. Miasto zrobiło zjazd z ulicy Łagodnej w Miłą, jest więc już drugi wyjazd z osiedla.  

Alicja Alexandrowicz

- Owszem, takie rozwiązanie pomaga, ale to nie jest ostateczne rozwiązanie naszego problemu - mówi  Alicja Alexandrowicz przedstawicielka  ZNiB "Wspólnota". - Ten nowy wyjazd jest kręty, a gdy stoi tam wiele aut, przejazd jest utrudniony. I mieszkańcy nadal domagają się tego, co wcześniej. - Z jednego z pism w tej sprawie wynika, że nasz "lewoskręt" miał być zrobiony w pierwszym kwartale tego roku - mówi Alicja Alexandrowicz. - Ale nic się nie zmieniło. Moim zdaniem to jest złośliwość władz miejskich w stosunku do zwykłego Kowalskiego. Czekaliśmy cierpliwie, aż władza wykona swoje zobowiązanie, ale minął pierwszy kwartał, więc ludzie znów protestują... Według naszych ustaleń, mieszkańcy na więcej nie mogą liczyć. Przynajmniej na razie.   Więcej w nowym wydaniu "Gazecie Powiatowej - Wiadomości Oławskie", dostępnym już od środy

O poprzednim proteście pisaliśmy tu

fot. Jerzy Kamińsk

 
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 12.04.2016, 20:17
Ja popieram w calosci protest. Juz nie raz wyjezdzajac od strony myjni ktos mogl przywalic w auto w ktorym woze dzieci. Jest tam zakret jakby ktos nie zauwazyl i o wiele gorsza widocznosc jak na wyjezdzie z zakazem. Do tego jak ktos dodal dosc czuly próg, trzeba w zasadzie sie zatrzymac jak ktos chce auto miec na dluzej a nie na chwile.
Pan burmistrz czy inni wlodarze miasta powinni sprobowac wyjechac z obu wyjazdow i wtedy wydawac opinie a nie ze lewoskret jest zly i to tylko nasz wymysł.
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 11.04.2016, 20:10
Ludzie jak nie mieszkacie na tym osiedlu to się lepiej nie wypowiadajcie na ten temat. Owszem jest droga wyjazdowa od strony myjni samochodowej ale wcale nie jest łatwo do niej dojechać tymi zakamarkami osielkowymi droga ta wcale nie jest do tego przeznaczona aby się na nich auta swobodnie mogły mijać a w szczególności na zakrętach gdzie nic nie widać i ten wyjazd koło myjni do najbezpieczniejszych wcale nie należy ponieważ jest słaba widzialność jak się skręca w lewo jest tam zaraz zakręt a tam wcale wolno nie jeżdżą. Czemu nie mogą tam nam zrobić lewo skrętu gdzie jest lepsza widzialność i jest bezpieczniej moim zdaniem jest to bezsensowny spór.
gostek
gostek 10.04.2016, 20:09
Wyjazd z okolic myjni jest 100% bardziej niebezpieczny, w porównaniu do tego koło żabki, bo jest na zakręcie, dodatkowo wysoki krawężnik uniemożliwia szybki wjazd i wyjazd. Wyjazd z pod żabki byłby bezpieczniejszy. Po części rozumiem czemu władza się nie zgadza, bo jak się coś wydarzy to będą ich oskarżać, ale niestety to ich obowiązek więc niech w końcu coś zrobią. Do tej pory zdjęli pionowe oznakowanie (zakaz skrętu), co jest dopiero idiotyczne, jak śnieg zasypie drogę i podwójną linię ciągłą to przepisy się zmieniają i skręcać można, absurd...
Drodzy zarządcy, przestańcie się bąć, robić na złość pani A. i zróbcie coś mądrego jak na XXI w przystało!!!
Gość 2
Gość 2 10.04.2016, 13:47
john ....przepraszam , popatrzyłem na załączone fotki , na ostatniej z nich te dwa samochody łamią przepisy , przekraczając linię ciągłą , ale to chyba nie nowość , TAK SIĘ JEŻDZI W OŁAWIE
w moim poprzednim wpisie sądziłem ,że protest odbywał się z poszanowaniem prawa o ruchu drogowym , jako ,że tablica rejestracyjna jednego z tych pojazdów jest czytelna , nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby ukarać kierującego mandatem
Wzrok
Wzrok 12.04.2016, 10:48
Popatrz się lepiej dokładnie na numer rejestracji że to jest rejestracja wrocławska a potem się wypowiadaj
Gość 2
Gość 2 12.04.2016, 14:24
Wzrok ............... nie ma tu znaczenia , do ukarania mandatem
john
john 10.04.2016, 01:47
moim zdaniem jezdzenie na tym rondzie w kolko to ewidentne lamanie przepisow ruchu drogowego ,ale w Olawie nie obowiazuja znaki poziome,bo juz nie raz bym przydzwonil niefrasobliwego kierowce ktory nie widzi lini ciaglej.
Gość 2
Gość 2 10.04.2016, 13:41
john..... a gdzie w przypadku ronda są i obowiązują znaki poziome ?????
MieszkaniecIwaszkiewicza
MieszkaniecIwaszkiewicza 09.04.2016, 18:33
ww, to trzeba mieć pozwolenie by jeździć po publicznej drodze? Nie wiedziałem. Protest skończył się o planowanej godzinie, geniuszu, a nie na widok Policji.
ww
ww 09.04.2016, 17:25
A czy to był legalny protest? Jakoś gdy policja przyjechała i włączyła swoją lampkę na dachu, skończyło się blokowanie.
Stasiu
Stasiu 09.04.2016, 14:55
Przydała by się tam wysepka i skaczyly by się rajdy
Jola
Jola 09.04.2016, 14:34
Fajne by było zeby komentarze pisały osoby które na prawde rozumieją problem! Gościłam na tym osiedlowemu 3 tygodnie, czasem kilka razy dziennie musialam gdzieś jechać. Jeśli jechałam w strone miasta to ok, ale szlag trafia jeśli jade tylko na Paderewskiego , Chopina lub inną z ulic w poblizu! Po meczącym dniu wraca człowiek do domu to I jedzie z kierunku miasta na rondo skreci raz w lewo widzi swoj dom moze jeszcze dziecko z okna mach, a tu przecież jeszcze rundke trzeba zakrecić zeby sie domem i rodziną cieszyć. Podkreślam, wystarczyły mi tylko 3 tygodnie żeby mieć dobrego wk ...rwa !
13.04.2016, 11:34
To jak denerwuje Cię, że na pobliską ulice musisz jechać dookoła, to może idź pieszo? Czy jednak wygodnictwo va banque?
Gość 2
Gość 2 09.04.2016, 16:43
Jolu ,,,,po co tyle nerwów , jak jedziesz do domu to nie patrz w okienko , tylko patrz na drogę , bo niebawem możemy przeczytać tu o kolejnej kolizji z udziałem wkr..ionej blondynki
Jolu wiosna przyszła , przesiądż się na rower a i spacer czasem też zalecam , ponoć obcowanie z naturą koi wkur...ne nerwy
Gość
Gość 09.04.2016, 15:52
Proponuje jeździć przez łagodną to drugi i bezpieczniejszy wjazd. Nie trzeba wtedy kręcić się po rondzie.
bezsmiechu
bezsmiechu 09.04.2016, 13:51
@smiechu - 200m dalej jest juz lewoskręt i dzwonów żadnych nie było.
Śmiech
Śmiech 13.04.2016, 11:30
Ale nie jest na zakręcie, w jego najwyższym punkcie?
Śmiech
Śmiech 09.04.2016, 12:45
Biedni mieszkańcy muszą nadrobić dziennie 800m samochodem, bidule. Ciekawe czy jak zrobią lewoskręt i na wysokości drugiego pasa zaliczycie zaje.......go dzwona z dzieckiem na miejscu pasażera, też pojedziecie kręcić się jak de.... po rondzie.
Sąsiad
Sąsiad 09.04.2016, 12:23
O co ta cała zadyma? Przecież można dojechać swobodnie od myjni i majstra bez problemu i jest skręt w lewo! Czy aby napewno wszystkim to przeszkadza? Mysle ze sprawa mocno przesadzona i wyolbrzymiona... Na tylu mieszkańców tam mieszkających pare aut protestujących ... No błagam - nic nie daje do myślenia ? !
Zdziwiony
Zdziwiony 09.04.2016, 12:00
Ale można od strony myjni tam nie ma ograniczeń. To zrobili pół roku temu. Ułatwia życie.
Gość
Gość 09.04.2016, 11:42
Jakto przecież od kilku miesięcy jest wybudowane połączenie od strony majstra i tam bezpiecznie można wyjechać z osiedla. Nikt nie musi już łamać przepisów, wystarczy korzystać z drugiego połączenia.
Oławianin
Oławianin 09.04.2016, 11:29
To nie jest złośliwość władz miejskich.Pomyślcie kto buduje osiedle po drugiej stronie ulicy i czy tam też będzie problem z lewoskrętem ? Marne szanse

Pozostałe