To już pewne. Cmentarze otwarte przez kilka dni. W jakich godzinach?

  • 08.04.2020, 14:56 (aktualizacja 08.04.2020, 22:05)
  • TuOlawa (AH)
To już pewne. Cmentarze otwarte przez kilka dni. W jakich godzinach? Zdjęcie ilustracyjne
Stanisław Jaśnikowski potwierdził nam, że w porozumieniu z burmistrzem Oławy podjął decyzję o otwarciu oławskich cmentarzy

Zarządca cmentarzy informuje, że można odwiedzać groby bliskich w godz. 8.00-16.00. Cmentarze w Oławie są otwarte do soboty. Stanisław Jaśnikowski prosi wszystkich odwiedzających groby o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa (używanie maseczek, rękawiczek, zachowywanie bezpiecznych odległości od siebie!)

Przypomnijmy, że policja interweniowała na oławskich cmentarzach w weekend od godzin porannych. Posypały się mandaty. Jedni przyjmowali je z pokorą, inni się denerwowali i kłócili z funkcjonariuszami mówiąc, że to przesada i nikt nie mówił o zakazie wchodzenia na cmentarz. - To absurdalne i nienormalne, co się tutaj wyprawia - komentował mężczyzna obserwujący sytuację. - To jest przegięcie, żeby nie można było wejść na cmentarz, przecież tu ludzie są w dużych odległościach od siebie. ( PISALIŚMY o TYM TUTAJ )

Po tej akcji policji w sobotę zarządca podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy. Dziś rano zmienił zdanie.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franciszek
Franciszek 09.04.2020, 10:37
Do lasu nie wolno, na cmentarz - wolno, proste.
a kto tu mądrzejszy ? Jaśnikowski czy Mikoda?
do Franciszka
do Franciszka 09.04.2020, 11:06
,, PiS stworzył państwo żarłocznych i cynicznych świętych krów: sam bezkarnie łamie prawo, podczas gdy Polaków karze mandatami za niekiedy bzdurne i nałożone bezprawnie ograniczenia"
Olawianka
Olawianka 09.04.2020, 07:44
Dziekuję panu Stanislawowi Jaśnikowskiemu za rozsądek. To dzięki niemu możemy wejść zapalicz znicz na grobach bliskich. Dziekuję.
Siechniczanin
Siechniczanin 09.04.2020, 15:14
Nie dziekuj w Siechnicach on tez jest zarzadca ani dnia centarz nie byl zamkniety
Jasiu
Jasiu 09.04.2020, 06:41
A policja bramke z kasą zainstaluje, jak w marketach, na mandaty? Jeśli wcześniej prawo było łamane i mandaty zasadne, przepisy podtrzymane, to obowiązkiem policji jest zadbanie, by łamane i tym razem nie było.
gość
gość 08.04.2020, 21:22
To po co Mikoda wczoraj je zamykał? Jakieś jaja?! Nie taka władza
Widz
Widz 09.04.2020, 07:47
Pan Mikoda robi co mu każe Burmistrz. A Burmistrz robi co mu każe pan Dworczyk itd.
mg
mg 08.04.2020, 17:43
Przepisy te wkraczają w konstytucyjną sferę wolności religii (art. 53 ust. 1 Konstytucji). A wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób. Wolność religii została wymieniona w art. 233 Konstytucji jako jedna z wolności, które nie mogą podlegać ograniczeniom w stanach nadzwyczajnych.

A uczestniczenie w obrzędach religijnych może zostać ograniczone jedynie w ustawie. W konsekwencji żaden organ władzy wykonawczej, w tym Rada Ministrów, nie może określać granic wolności uzewnętrzniania religii.
olawwww
olawwww 08.04.2020, 17:28
Idiotyzm otwierać cmentarze w tym czasie !!!
W całym Wrocławiu i duże komunalne i najmniejsze parafialne cmentarze są zamknięte - roztropność Prezydenta Miasta wzięła górę nad emocjami. Zostań w domu, znaczy zostań w domu!!!-tam możesz pomodlić się za zmarłych a żywym(sobie też) nie stwarzać zagrożenia
Olavka
Olavka 08.04.2020, 16:35
Czyli rozumiem że wypisane mandaty z soboty zostaną cofnięte bo nałożone zostały bezprawnie
Czytelnik
Czytelnik 08.04.2020, 15:38
Zmienił zdanie ?????????????
anonim
anonim 08.04.2020, 15:35
a co z ludźmi którzy dostali mandaty albo sprawa została skierowana do sądu?
Anonim
Anonim 08.04.2020, 17:36
Normalnie , doniesienie do prokuratury o przekroczenie uprawnień przez f-uszy . Może się zastanowią zanim na pałe zaczną coś wypisywać żeby tylko w tabelce naczelnikowi grało .
Gość
Gość 08.04.2020, 15:31
Znow policja wpadnie i na*** mandatow
on