Co z tymi plakatami?

  • 09.07.2020, 09:51 (aktualizacja 09.07.2020, 13:42)
  • TuOlawa (AH)
Co z tymi plakatami?
Od wczoraj czytelnicy zasypują nas zdjęciami plakatów wyborczych, które w środę powieszono w wielu miejscach w mieście. Do promowania kandydata na prezydenta wykorzystano nawet drzewa

Wieczorem do redakcji napisała Joanna, zwracała uwagę na plakaty wieszane w nieodpowiednich miejscach: - Dzisiejsza wizyta w Oławie wprawiła mnie w osłupienie. Mnóstwo drzew obklejonych jest plakatami jednego kandydata. Przecież w mieście są wyznaczone przez burmistrza słupy ogłoszeniowe na plakaty komitetów wyborczych. Ktoś postanowił wykorzystać do tego zieleń miejską! Napisałam maila do zarządu Dróg Miejskich i Zieleni z pytaniem czy wyrazili na to zgodę. Czekam na odpowiedź...

Dziś otrzymujemy kolejne zdjęcia, tym razem z dużymi banerami, umieszczanymi w pasie zielenie - na osiedlach, przy drogach itd. - Czy takie praktyki są ok? - pyta mieszkanka. - Nigdy wcześniej nie było takich akcji na moim osiedlu. Pas zieleni, 4 paliki, środa wieczór i dwa duże plakaty przy szkole, gdzie będą trzy komisje. Może ten kto wywiesił ma zgodę, ale czyją? Miasta, spółdzielni?

Podobne duże banery wiszą między innymi na trawniku przed stadionem i ulicy Młyńskiej. Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Oławie oraz do Straży Miejskiej.

AKTUALIZACJA! ODPOWIEDŹ Urzędu Miejskiego oraz Mariusza Łuczkiewicza z PiS: https://www.tuolawa.pl/wiadomosci/20178,miasto-reaguje-na-plakaty-co-na-to-czlonek-pis

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BHO
BHO 10.07.2020, 08:16
Wczoraj partia ludowa pod przewodnictwem tuska podpisała tzw.pakiet mobilności uderzający bezpośrednio w polskie firmy transportowe na terenie uni europejskiej.a w warszafce trzakowski wsparł kwotą ponad 3.5mln zl lewackie organizacje szkolące bojówki do robienia zadym na ulicach.amen
M
M 10.07.2020, 10:04
Co przewiduje pakiet mobilności?
- kierowca w transporcie międzynarodowym będzie traktowany jako pracownik delegowany,
- powinien mieć zapewnioną płacę minimalną wg. przepisów kraju w którym przebywa,
- kierowcy powinni mieć zapewniony nocleg poza kabiną w ramach odpoczynku,
- wprowadza się obowiązek powrotu kierowcy do domu raz na 3 tygodnie,
- znosi się obowiązek powoływania lokalnego (krajowego) przedstawiciela,
- w tachografach zaznaczany będzie moment przekroczenia granicy,
- system płatności za korzystanie z dróg zostanie uproszczony i ujednolicony.
Kto się przed tym najbardziej buntuje, bo raczej nie kierowcy, którzy za pracę np: w Niemczech będą dostawać stawkę niemiecką?
Najbardziej nie na rękę to jedynie januszom biznesu i cwaniakom, bo ciężej będzie kręcić lody, płacić pod stołem czy oszukiwać pracowników na stawkach.
Jeżeli "zdrada" oznacza to, że polski pracownik za swoją pracę jest wynagradzany zgodnie z przepisami po stawkach niemieckich to chyba mogę być częściej "zdradzany'.
Marek
Marek 10.07.2020, 23:48
Jak zaczną padać polskie firmy to bedzie płacz,że to wina PiSu.
robin
robin 10.07.2020, 07:08
sa wybory jakbyś kobieto nie wiedziała. Da sie wytrzymać te kilka dni. Wazne by niczego nie niszczyli.
idz wez sobie coś na nerwa fajnego.
alina
alina 09.07.2020, 19:25
Drażnią was, redakcjo te plakaty . Wiadomo, PiS to nie wasze klimaty.
Kierowca
Kierowca 09.07.2020, 17:54
Kogo wy pilnujcie?Zawracają głowę plakatami a tymczasem frakcja europejska pana Trzaskowskiego w której jest on viceorzewodniczacym a pan Tusk przewidniczacym niekorzystne dla Polski i Europy Środkowej przepisy.A on tymczasem chodzi w reklamie po TIRach i mówi"Trzymajcie się".
J23
J23 10.07.2020, 07:56
Masz na myśli te przepisy, że teraz przewoźnik musi zapłacić kierowcy co najmniej taką stawkę jaka jest w kraju w którym jeździ? No to bardzo niekorzystne przepisy, kto to widział, żeby polskim kierowcom płacić niemieckie stawki?
koalicja
koalicja 09.07.2020, 14:43
Radny PIS Urbanczyk wie wszystko
Gość
Gość 09.07.2020, 14:35
Daremny trud.
Anna Iżykowska
Anna Iżykowska 09.07.2020, 11:52
To strach przed porażką powoduje takie zachowania.Oby przegrali!
On
On 09.07.2020, 11:05
Wielka afera ;) jak by były banery lewaka Czaskowskiego to by było wszystko ok ;)
uważny
uważny 09.07.2020, 10:46
Pilnują Plakaty.Szkoda,żę nie pilnowali Polski jak była rozkradana.
Elo
Elo 09.07.2020, 10:45
Ale wielkie oburzenie. Natomiast gdyby wisiały banery lub plakaty "lewaka Czaskowskiego" bylo by wszystko ładnie pięknie ;)
asd
asd 10.07.2020, 08:08
Wiszą za to Bannery "lewaka Dudy" bez oburzenia.
Paweł
Paweł 09.07.2020, 10:26
Podobny duży baner jest przed Liceum Ogólnokształcącym na ul.Pl.Zamkowy na terenie zieleni a jak wiadomo w Liceum też jest Komisja Wyborcza.
N
N 09.07.2020, 10:04
Panowie przyczepiali plakaty w poniedziałek około godziny 18.00. Na ul.3 Maja

Pozostałe