Kilkanaście nowych radiowozów, są też elektryczne. [VIDEO]

  • 16.12.2020, 08:54 (aktualizacja 16.12.2020, 10:35)
  • Źródło: Wydział Transportu KWP we Wrocławiu
Kilkanaście nowych radiowozów, są też elektryczne. [VIDEO]
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe auta. 16 radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 4 elektryczne pojawią się na drogach naszego województwa

Samochody te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Wszystkie auta zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego i WFOŚiGW we Wrocławiu. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Flota radiowozów policyjnych garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych kilkanaście pojazdów - zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Są to samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą sprawdzały się w trakcie realizacji konkretnych zadań - specjalny pojazd marki Kawasaki Mule, który trafi do KPP w Złotoryi i będzie wykorzystywany w trudno dostępnych miejscach tj. tereny leśne.

Spośród nowych 16 aut, 4 pojazdy to samochody elektryczne, które są przyjazne środowisku. 12 pojazdów zostało zakupionych częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego (50% na 50%). Z kolei samochody elektryczne zostały sfinansowane przez KGP i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt 16 zakupionych pojazdów to ponad 2,1 mln złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowe radiowozy to pojazdy marek Kia, Hyundai, Volkswagen i Kawasaki - zarówno furgon, jak i auta osobowe o pojemności od 1501 cm³ do 1968 cm³ (poza samochodami elektrycznymi i Kawasaki). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Głogowie, Świdnicy i Złotoryi.

Dzięki działaniom służby logistycznej dolnośląskiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi oraz WFOŚiGW we Wrocławiu flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze auta. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie Policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 

Źródło: Wydział Transportu KWP we Wrocławiu

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
to jest zakup
to jest zakup 20.12.2020, 10:35
Cieniasy jesteście

za to "Wody" kupują na potęgę

Te liczby robią naprawdę wielkie wrażenie: 117 pięcioosobowych kombivanów i 27 dwuosobowych, 82 dostawczaki, 61 aut z segmentu klasy C, 21 pick-upów – w sumie 308 samochodów chcą kupić Wody Polskie.
Kazik
Kazik 17.12.2020, 18:16
przestańcie pierdoły pisać o tych elektrykach.

.... auta na prąd bardziej trują niż samochody spalinowe. Powód? Energia elektryczna służąca do zasilania aut na prąd pochodzi głównie z elektrowni opalanych węglem.

Jak to ma się do Polski? Należy pamiętać skąd pochodzi energia elektryczna w Polsce. Głównym źródłem jest węgiel kamienny – 90 proc. energii elektrycznej pochodzi z elektrowni opalanych „czarnym złotem”. Oznacza to, że większa ilość samochodów na prąd przyczyniałaby się do zwiększonej emisji zanieczyszczeń do powietrza, ale i z większą ilością odpadów (problem z utylizacją baterii).
Radek
Radek 16.12.2020, 09:37
Ciekawe, jak się ten zakup przełoży na realizowanie realnych potrzeb społeczeństwa.
Nina
Nina 16.12.2020, 09:35
Nie auta kupujcie do policji tylko uczcie ich jak udzielać pierwszej pomocy. Bo od stania i patrzenia jeszcze nikt nie przeżył.

Pozostałe