Jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły?

  • 09.08.2021, 13:12
  • tuOlawa BS
Jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły?
Powrót do szkolnej rzeczywistości jest dla wielu młodych ludzi bardzo stresujący, dlatego rodzice powinny pamiętać, aby starać się wesprzeć dziecko w tym czasie. Pozwoli mu to uniknąć nadmiernego stresu. Dzięki temu dziecko zyska pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów (nie tylko w kontekście ocen, ale również w wielu innych sytuacjach) może liczyć na pomoc ze strony rodzica. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się, jak pozbyć się wygórowanych oczekiwań oraz zrozumiesz, dlaczego wspólne szukanie rozwiązań ma ogromne znaczenie dla budowania więzi z dzieckiem.
  1. Pomoc w polubieniu szkolnej rzeczywistości
  2. Wspólne szukanie rozwiązań problemów
  3. Co zrobić, aby dziecko nie przeżywało nadmiernego stresu?

Niektóre dzieci potrzebują czasu, aby na nowo odnaleźć się na terenie szkoły. Ich życie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego mocno się zmienia, ponieważ mają mniej czasu dla siebie. Należy więc zadbać o stworzenie bezpiecznej przestrzeni, którą powinien być nie tylko dom rodzinny, ale również szkoła. Dziecko nie może się obawiać, że w szkole przydarzy mu się coś złego.

Pomoc w polubieniu szkolnej rzeczywistości

Wielu rodziców zapomina o tym, że to od nich zależy, czy dziecko będzie miało odpowiednie nastawienie do szkoły. Wiele korzyści może przynieść nawet zwykła rozmowa, podczas której dziecko usłyszy o korzyściach wynikających z obecnej sytuacji. Warto mu przypomnieć, że powrót do szkoły to nie tylko obowiązki w postaci uczęszczania na lekcję i odrabiania zadań, ale też możliwość spotkania się z przyjaciółmi i rozwijania pasji. Skutecznym sposobem, który pomoże dziecku przełamać stres przed szkołą, jest uzyskanie wsparcia jego rówieśników. W tym celu dorośli mogą się umówić na to, aby zorganizować dzieciom możliwość spotkania przed rozpoczęciem szkoły.

Wspólne szukanie rozwiązań problemów

Zrozumienie pozytywów może się jednak okazać niewystarczające. W takich sytuacjach rodzic musi liczyć się z tym, że prędzej czy później wystąpią problemy lub trudne pytania. Czasami dotyczą one nielubianych nauczycieli, a innym razem braku wsparcia ze strony wychowawcy. Należy wówczas pamiętać, że istotne jest wspólne szukanie rozwiązań takich sytuacji, aby dziecko wiedziało, że jest ważne dla swoich rodziców i zawsze pomogą mu przezwyciężyć najważniejsze trudności.

Co zrobić, aby dziecko nie przeżywało nadmiernego stresu?

Jeżeli pomimo takich działań wciąż będą występowały problemy, możesz skorzystać z pomocy specjalisty. Dobry psycholog Wrocław zadba o to, aby dziecko pozytywnie odnalazło się w szkole i udzieli ci dodatkowych porad.

CONSILIA CENTRUM PSYCHOTERAPII I SZKOLEŃ

ul. Komuny Paryskiej 49-51/piętro I, lokal 2, 50-452 Wrocław

WWW: Psycholog Wrocław

Telefon: 690 002 218

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00

E-mail: [email protected]

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe