Smród i muchy. Nie da się otworzyć okna

  • 10.08.2018, 10:00
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Smród i muchy. Nie da się otworzyć okna
Czytelniczka zgłasza miejsce do naszej rubryki "MINUS". Śmieci przybywa, nie są wywożone, a w upały smród jest nie do wytrzymania. - Tak wygląda wysypisko śmieci przy ul. 1 Maja 19. Smród, muchy, nie da się otworzyć okna. Niestety nikt nie reaguje!!! To sprawa dla sanepidu - pisze mieszkanka. - Tak dzieje się nagminnie i nikt nie reaguje. Nie można tak żyć. Przecież płacimy za wywóz śmieci.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wku... w
Wku... w 11.08.2018, 12:13
Na Kasprowicza jest to samo. Cała okolica wyrzuca tam śmieci i gabaryty, bo miejsce jest otwarte i niezabezpieczone. Menele rozgrzebują, wylęgarnia gołębi i szczurów. Ani zarządca wspólnoty Paszyński ani burmistrz nie poczuwają się aby rozwiązać problem, wzajemnie obarczając się odpowiedzialnością.
Wyprowadzam się stąd
Wyprowadzam się stąd 10.08.2018, 13:40
Do Lolek

Oławski Sanepid , to nie Sanepid
.....

Zgodnie z przepisami sanitarnymi, śmieci w przyblokowych śmietnikach nie można przechowywać luzem.
- Śmieci przed ich wywiezieniem można gromadzić tylko w pojemnikach do tego przeznaczonych

P.s.
W Oławie walą głupa ...... , i tyle.
gość
gość 10.08.2018, 12:08
Na Młyńskiej jest najgorszy bajzel śmieciowy w Oławie ! Śmieci i odpady z Browaru Probus, odpady z pizzerii i Enklawy, odpady z hurtowni - bajzel na całego , kto za to odpowiada??? Lokale powinny mieć osobne pojemniki na odpady !
Gastro Młyńska
Gastro Młyńska 10.08.2018, 15:26
"Śmieci i odpady z Browaru Probus, odpady z pizzerii i Enklawy, odpady z hurtowni"
Każdy z nas płaci słono za swoje śmieci. Nie podrzucamy.
Nikt nie panuje nad menelstwem robiącym regularne wykopki w poszukiwaniu skarbów (oczywiście nie sprzątają po sobie tego, co wywalą na ziemię obok kubłów) i nad podrzucającymi hurtowo. W godzinach aktywności tych szkodników służby nie pracują.
Obserwator
Obserwator 10.08.2018, 11:51
Kubły (raczej kubełek chodnikowy) przy Polnej zapełnia ktoś z sąsiedztwa.Bo pozostawione buty ,foliowa torba z kartonami po mleku i napojach ,obierki nie zostawia spacerowicz.Ktos tam nie ma umowy na wywóz smieci .
lolo
lolo 10.08.2018, 11:49
Brud i syf - to wina firm odpowiadających za wywóz śmieci,
Nieskoszona trawa na wałach - to wina Wód Polskich,
Zakorkowane miasto i brak odpowiedniej koordynacji prowadzonych robót - oczywiście wina wykonawców,
Ciągnący się remont basenu (przepłacony) - oczywiście, że to wina tych co się tak ociągają a toże tak policzyli, byli chytrzy , no cóż...,
Rewitalizacja rynku - a kto by to chciał?
NIE CZEPIAJCIE SIĘ BIEDNEGO BOGU DUCHA WINNEGO BURMISTRZA!!! CO JEDEN SAM BIDULEK MOŻE?!
Porobił ścieżki rowerowe!!! Mało wam!!!?
W parku oświetlenie, gdzie Ukraińcy mogą teraz na spokojnie ładować baniaka. Mało Wam!!!
Postawił do pionu całą straż miejską a nawet i policję, wiedzą, że nocą parku się nie rozjeżdża!!! Mało WAM!!!
Uczestniczy w festynach!!! Mało wam?!!!
Sami sobie zatem odpowiedzcie czego ludzie chcecie!? ;)
Marian
Marian 10.08.2018, 11:32
Segregacja śmieci w polskim wydaniu.
Obserwator
Obserwator 10.08.2018, 11:29
Sami sobie robicie smród.
Przy prywatnych posesjach to rzadkość . Chyba że właścicielem jest podobny wam gość.
Wysyłacie dzieci które rzucają worki ze śmiećmi pod kubły ,zapychacie śmietniki zakręconymi butelkami PET i niezgnieconymi opakowaniami .
Opisy kubłów do segregacji są dla was ozdobą a nie informacją.
Organiczne odpady zmieszane z pozostałymi w otwartych kubłach zapraszają szczury na ucztę.
Kierowcy zastawiają często dojazd do śmietników co opóźnia wywóz.
NIE NARZEKAJCIE- KUBŁY ZBIORCZE SĄ WSPÓLNE ALE TRAKTUJCIE JAK WŁASNE
/ŻĄDASZ CZYSTOSCI ZACHOWAJ JA SAM/
Sołtys
Sołtys 10.08.2018, 11:44
Jak bym czytał wyjaśnienie urzędnika odpowiedzialnego za ten bałaga który uważa że to petent jest dla urzędu a nie odrotnie.
Porażka
Porażka 11.08.2018, 08:45
Bo tak Ci jest wygodnie . A niestety racja leży gdzie indziej . Wam się miejskie lenie nawet nie chce pojemnika otworzyć . W osłonie śmietnikowej dwa pojemniki pełne dwa puste zamknięte i góra śmieci na ziemi .
Edward
Edward 10.08.2018, 11:03
Przy ul. Polnej sytuacja jest taka samo , od trzech tygodni nikt nie wywozi śmieci z koszy ulicznych, wiatr je roznosi po ulicy. Poprzednia firma regularnie w każdy wtorek je opróżniała. Obecna od przypadku do przypadku. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy?.
Mirek
Mirek 10.08.2018, 10:59
Przy ul.Polnej z koszy na śmieci od przeszło 3-ch tygodni nie wywieziono śmieci, wiatr je roznosi po ulicy, poprzednia firma wywoziła je systematycznie każdego wtorku, a obecna od przypadku do przypadku.
10.08.2018, 10:39
brawa dla burmistrza
Obserwator
Obserwator 10.08.2018, 12:06
ANONIM
nie jestem za ani przeciw Ale czy to burmistrz podkłada śmieci ?
10.08.2018, 14:37
Ale to burmistrz jako przedstawiciel miasta podpisuje umowy na zapewnienie porządku w mieście.
Anonim
Anonim 10.08.2018, 12:41
No chyba gdzieś śmierci trzeba wyrzucać. Lepiej, że w pobliżu kubłów a nie np. w parku, czy jak sporo ludzi robi zostawiają w lasach durnie.
Lolek
Lolek 10.08.2018, 11:02
Podobny jest problem w Gminie Oława więc i Wójta Gminy "pozdrawiamy" (siedzi dalej z zarzutami o łapówkę czy wyszedł ).
Pisałem też do Sanepidu ale on był zaraz po wywozie i śmieci nie widział więc stwierdził ,że problemu nie ma ale przypomniał, że mam kubły myć i dezynfekować bo jak nie to grozi mi mandat albo nawet sąd.
Płacimy za śmieci , płacimy podatki na to by między innymi Sanepid chronił nasze zdrowie ale są niewzruszeni. To co robią w te upały jest kpiną z nas. Niech jada do niemiec podpatrzeć jak to się robi , jak wygląda prawidłowa organizacja zagospodarowania odpadami. Dlaczego tam "wystawki" są organizowane w każdym miesiącu a nie tak jak to jest u nas dwa razy w roku. Później są zdziwieni, że śmieci dalej lądują po rowach,lasach,polach.
W naszej gminie po tej reorganizacji nie zmieniło się nic po za wysokością płaconych rachunków.
olawianka
olawianka 10.08.2018, 10:33
Ale to zadna nowosc,wOlawie to norma na kazdym osiedlu nie mozna otworzyc w upaly okna bo smrod zabija ,a szczury biegaja w bialy dzien !!!!

Pozostałe