Znów wśród najlepszych! Mamy nominację i nagrodę!

  • 16.03.2018, 18:15
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Znów wśród najlepszych! Mamy nominację i nagrodę!
To ogromne wyróżnienie dla naszej redakcji! Po raz kolejny zostaliśmy docenieni w najważniejszym konkursie dla dziennikarzy gazet lokalnych "SGL Local PRESS". Uroczysta gala odbyła się 15 marca w warszawskim Zamku Królewskim. Poprowadzili ją Mariusz Szczygieł i Grażyna Kaim W kategorii "wywiad i inne gatunki publicystyczne" (do konkursu zgłoszono 106 prac) nominację odebrał Kamil Tysa za rozmowę z Krzesimirem Dębskim - "Obiecywał, że ustali, gdzie pochowano moich dziadków. A tak naprawdę miał ich krew na rękach". Publikowaliśmy ją w grudniu 2017. Wciąż można ją przeczytać w e-wydaniu: TUTAJ Nagrodę główną przyznano naszej redakcji w kategorii "akcja społeczna lub interwencyjna". Statuetkę odebrał Jerzy Kamiński, który jest pomysłodawcą akcji "Twój kogut w herbie? Zgłoś go!". Prowadziliśmy ją w 2017 roku przez kilka miesięcy na łamach "Powiatowej". - Wybory żywego koguta, który ma być wzorcem miejskiego herbu, zorganizowaliśmy pierwszy raz jakieś 20 lat temu, ale wtedy nigdzie tego nie zgłaszaliśmy - mówił podczas uroczystej gali redaktor naczelny. - Znam wszystkie kurniki w promieniu 20 kilometrów od Oławy. Koguty mają osobowości i nazywają się różnie w zależności od tych osobowości, jest m.in. Casanova, Tuptuś, Bolek. To jest rodzaj zabawy, ale tam jest drugie dno, bo my w ten sposób integrujemy ludzi wobec czegoś, co jest lokalne. W tym przypadku jest to nasza historia, jest to herb, który jest ponad 600 lat związany z miastem, o czym nie wszyscy jeszcze wiedzą. Ta akcja ma integrować mieszkańców wobec historii, kogut jest tu tylko pretekstem. Opowiadamy o ludziach, mieszkańcach, naszych czytelnikach...    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 19.03.2018, 22:42
Serdeczne GRATULACJE - TAK TRZYMAĆ!
19.03.2018, 21:33
Serdeczne gratulacje dla całego zespołu Gazety powiatowej!
Robert
Robert 17.03.2018, 10:32
Jak dobrze, że P. Niemirowski zaprosił Krzesimira Dębskiego do Oławy, dzięki temu redaktor mógł odbyć wywiad z kompozytorem. Taka współpraca przynosi korzyść miastu i jego mieszkańcom. Dziwię się jakimś bezsensownym i krytycznym komentarzom. Trzeba być obiektywnym.
Zorganizowania takiego spotkania jest bardzo trudne i wymaga dużo zabiegów. Pełny szacun dla P. Niemirowskiego i gratulacje dla Panów redaktorów.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 17.03.2018, 10:32
Serdeczne gratulacje w imieniu członków i sympatyków składa zarząd Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenie Mieszkańców, który docenia również olbrzymi wkład „Powiatowej” w obronę interesów i praw Mieszkańców naszego powiatu.
Jerry
Jerry 17.03.2018, 10:20
Jesteście przyzwoitą, obiektywną gazetą. A to nie mało w czasach katastrofalnego upadku rzetelnego dziennikarstwa na centroprawicy. Gratulacje !.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 17.03.2018, 11:37
Czy Lis, Michnik, Pomaska, Żakowski, Olenik i im podobni, to dziennikarze centroprawicy? A ja myślałem, że to skrajne lewactwo i obca antypolska agentura. Patrz, jak to można się pomylić, Kto by pomyślał, że Lis i Michnik to centroprawica.
anonim
anonim 17.03.2018, 08:07
Witek daj spokoj z chwaleniem się, gazeta dostala nagrode za swoja prace a Ty jak zwykle musisz sie pokazywac, rob swoje i nie odbieraj chwaly innym!
Krzysztof
Krzysztof 17.03.2018, 14:51
Nikt nikomu chwały nie odbiera. A P. Niemirowski delikatnie przypomniał, że zorganizował spotkanie z Krzesimirem Dębskim, co jest prawdą. Byłem, słuchałem i wyszedłem bardzo zadowolony.
Anna
Anna 17.03.2018, 11:18
Anonimie, nie masz racji. Pan Witold robi swoje i nie musisz tak ,,genialnych” rad udzielać. A to, że organizuje piękne spotkania z ciekawymi ludźmi, to wspaniała rzecz i nie można mu odbierać satysfakcji.
Ada
Ada 17.03.2018, 10:35
Pan Witold ma rację.
Witold N
Witold N 17.03.2018, 10:00
Może głupio wyszło, ale wiem, że bohaterami są tu redaktorzy WO i Krzesimir . Ja nie miałem zamiaru się chwalić tylko zwrócić uwagę, że każdy może jak chce i potrafi zorganizować spotkanie z ciekawymi ludźmi. Bo krytykować pod pseudonimami najłatwiej. A w BBS jestem i będę.
Szkoda
Szkoda 16.03.2018, 22:12
Oj! Starość, starość starzejemy się ! Pozdrawiamy
Slawekpobo
Slawekpobo 16.03.2018, 21:15
Gratuluję ???
P@weł
[email protected]ł 16.03.2018, 19:41
Szczere gratulacje!
Olo
Olo 16.03.2018, 19:15
Witold, Tobie widac tez sie nalezy nagroda, tylko wjakiej kategorii??? powiedz - bo gdzies mi umknelo - a w obliczu nadchodzacych wyborow samorzadowych to moze byc istotne. zapraszales pana Krzesimira w imieniu ugrupowania Pomost, ktorego byles czlonkiem, w imieniu SLD (ktorego byles czlonkiem), w imieniu BBS (ktorego byles czlonkiem), w imieniu wlasnym (jesli jeszcze takie masz) czy w imieniu burmistrza Pazdziernika (ktorego byles zastepca)?
16.03.2018, 21:30
To taki Czarnecki polskiej polityki.
Adam
Adam 17.03.2018, 10:35
Bzdury pleciesz!
Witold N
Witold N 16.03.2018, 18:50
Gratuluję obu Panom. Dobra robota ?. Tak trzymać. A ja mam też małą satysfakcję, bo to na moje zaproszenie Krzesimir Dębski przybył do Oławy na spotkanie z mieszkańcami.
16.03.2018, 22:04
Olala. Nie wymienili Witusia w kolejce do medalu. Spina się chłop jak może, aby pokazać swoj wkład. Pytanie. Z której z kolei partii?
Ada
Ada 17.03.2018, 10:34
Wkład jest ewidentny, bo fakt zorganizowania tego spotkania przez Niemirowskiego jest niepodważalny !!!

Pozostałe