Pamiętają o Sierpniu '80

  • 31.08.2016, 14:12
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Pamiętają o Sierpniu '80
W Jelczu-Laskowicach upamiętniono rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia to Dzień Solidarności i Wolności. To właśnie w końcówce sierpnia 1980 roku Polacy zdecydowali się na zryw do wolności i niepodległości, który rozpoczął proces upadku komunizmu. W Jelczu-Laskowicach przy Krzyżu Solidarności co roku spotykają się przedstawiciele związków zawodowych, lokalne i powiatowe władze oraz mieszkańcy. Uczestniczyli też nowy prezes "Jelcza" Łukasz Dudkowski oraz wojewoda Paweł Hreniak. Uczestnicy obchodów składali kwiaty i wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Był też czas na modlitwę i wystąpienia.

Jakie słowa padły? Więcej o obchodach za tydzień - w kolejnym wydaniu "GP-WO".

(KT)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 05.09.2016, 22:26
Zes...ała się bida i płacze. Parlamentarzyści powinni mieć takie uposażenia, żeby nie ulegali korupcji. Wniosek w sumier nie był zły, tylko zbyt wczesny, bo najpierw zwykły Kowalski musi zarabiać tyle, żeby mógł godnie żyć, a dopiero potem posłowie mogą dostać podwyżki.

Masz zamiar porównywać setki afer PO i PSL z warszawską "reprywatyzacją", Amber-Gold, smoleńską zbrodnią i szalejącym seryjnym samobójcą na czele, z podpisaniem projektu ustawy o podwyżkach dla posłów? Ale cię pogięło. Tyś żaden Anonim tylko obrzydliwy zakłamany i fałszywy poskomuch.
03.09.2016, 14:24
Dlaczego pod lipcowym projektem poselskim, zakładającym bardzo duże podwyżki uposażeń dla parlamentarzystów podpisali się między innymi posłowie PiSu Joanna Lichocka i Jacek Świat? Czyli co, Lichocka i Świat to także wg ciebie dywersanci w PiSie?
patriota
patriota 01.09.2016, 21:56
Dlaczego ten gość za starosta nie trzyma ręki na sercu?
Piotr Zdobylak
Piotr Zdobylak 01.09.2016, 21:45
PiS chce zawłaszczyć wszystko. Wprowadza swoją politykę historyczną. Propaganda jak za dawnych lat jest żenująca. Teraz widać jakim błędem było wybranie ich w ostatnich wyborach.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 02.09.2016, 12:26
Panie Piotrze Zdobylaku !

Posługuje się Pan bezczelnym kłamstwem, najwyraźniej w interesie przestępców, którzy w ostatnich wyborach utracili władzę i tym samym możliwość dalszego okradania państwa i dalszego działania na rzecz wrogich Polsce mocarstw.

PiS nie wprowadza żadnej „swojej polityki historycznej”, lecz prawdę historyczną w miejsce obłudy historycznej stosowanej przez poprzedni rząd. PiS nie chce też niczego zawłaszczać, jak to robiły PO, PSL, SLD itd. jak np. HGW, o czym w całej Polsce aż huczy. PiS prowadzi politykę prorodzinną, propolską i stawia na dynamiczny rozwój gospodarczy Polski, którego beneficjentem mają być wszyscy Polacy, a nie zagraniczny imperializm i niektórzy pseudo-Polacy, stanowiący agenturę zagranicznego imperializmu.

PiS nie uprawia też żadnej propagandy, jak to robiła koalicja PO/PSL za pośrednictwem łże-mediów i zakłamanych pseudo-polityków. PiS propaguje prawdę, wskazuje drogi odbudowy Polski i polskiej rodziny z postkomunistycznego marazmu i drogi wyjścia z wyzysku Narodu Polskiego przez postkomunistów i przez zagraniczny kapitał.

Pański komentarz o rzekomym błędzie w ostatnich wyborach, jest żałosny i niedorzeczny. Pańskim zdaniem należało znowu wybrać przestępców i zdrajców Polski? Niezliczone audyty i coraz liczniejsze gigantyczne afery korupcyjne systematycznie okrywane przez CBA, NIK i Prokuraturę pokazują, że przez ostatnie dwie kadencje Polską rządziła zorganizowana grupa przestępcza, będąca na usługach zagranicznych koncernów i zagranicznych służb specjalnych. Są na to setki niezbitych dowodów, a Internet jest pełen informacji o tych dowodach.

PO i jej różne satelity są już na dnie, głównie dzięki ujawnianiu przez niezależne media prawdy o ich przestępstwach ,fałszu i bezczelnym oszukiwaniu i okradaniu Polaków. Tym razem nie udało się wam sfałszować wyborów na tyle, żeby je znowu „wygrać”. Polacy zawdzięczają to tytanicznej pracy Klubów Gazety Polskiej i Ruchowi Kontroli Wyborów, które uniemożliwiły większość zaplanowanych fałszerstw i manipulacji wyborczych, zarówno w ostatnich wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych.

Warto tu wspomnieć o tym, że Gazeta Polska nie jest organem prasowym PiS. Jest to gazeta niezależna od nikogo, kierująca się prawdą i rzetelną informacją. Gazeta Polska potrafi też wskazać na błędy popełniane przez PiS. Jednak, co innego są błędy, które można skorygować, a co innego jest celowe działanie szkodzące Polsce i Polakom, które w dalszym ciągu uprawia PO/PSL, już jako opozycja, korzystając ze wsparcia zagranicznego imperializmu i zagranicznych służb specjalnych, którym Polska stoi na drodze do zdominowania całej Europy. To dążenie do dominacji jest oparte głównie na szkodzeniu polskiej gospodarce, zakłamaniu historii, demoralizacji i degradacji polskiego społeczeństwa, fałszywej propagandzie, a także na kryminalnych spekulacjach finansowych.

Pan, Panie Piotrze Zdobylaku, jest najwyraźniej agentem zagranicznych interesów, czym szkodzi Pan Polsce i Polakom. Proponuję Panu pójście do spowiedzi, lekturę Ewangelii i lekturę dzieł Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, a także Józefa Mackiewicza. Polecam Panu również lekturę dwutomowej książki „Czerwona śmierć czyli Narodziny PRL” śp. ppłk. Armii Krajowej Skarbimira Sochy, który notabene jest moim bardzo blikim krewnym.
Anna
Anna 01.09.2016, 16:15
Mógłbyś nam wytłumaczyć, na czym ta obłuda ma polegać i jakich ludzi z PiS masz na myśli? Albo uzasadnij rzeczowo twoje twierdzenie, albo je szybko wycofaj.
Lech
Lech 01.09.2016, 14:53
Ale się wypisał pajacyk. Ze niby co - Polacy to tylko ci z zakonu wodza? Prawdziwi Polacy trzymają się z dala od pisu i tego co pisiory robią z naszą polską niepodległością i demokracją. Już kombatanci wam pokazali i poprosili żebyście się odczepili. Kwiat komuny siedzi w strukturach pis , dostaje ciepłe korytka a ty coś gryzmolisz o Polsce? Popatrz na zdjęcia i sprawdź życiorysy.
Nie Lech
Nie Lech 02.09.2016, 22:02
Po pierwsze, to guru twojej mafii powiedział publicznie i to jako premier Polski (Tusk), że polskość to nienormalność. Cały świat to słyszał, tylko ty nie.

Po drugie, jeśli zarzucasz coś pojedynczym osobom z PISu, to pisz o nazwiskach, a nie ogólnie o całym PISie, bo to jest manipulacja.

Po trzecie, łżesz jak bura s..a. PIS właśnie ratuje demokrację przed postkomunistami i pracuje nad prawdziwą niepodległością Polski, w tym gospodarczą.

Po czwarte, jeszce raz łżesz jak bura s..a. Kombatanci-patrioci i prawdziwi Polacy stoją murem po stronie PISu. Tylko garstka kombatantów, którzy walczyli z AK i instalowali sowiecki bolszewizm w Polsce, stoi po stronie PO, czyli, jak to bardzo trafnie określił Kaczyński – stoją tam, gdzie stało ZOMO.

Po piąte, masz trochę racji, że w strukturach PISu jest trochę postkomunistycznych dywersantów, ale jest to zupełny margines i nie jest to, jak napisałeś kwiat komuny, bo ten siedzi bardzo mocno w strukturach PO, SLD, PSL, Nowoczesnej i u Korwina.

Oława jest tu jednak smutnym wyjątkiem, bo oławska struktura PISu jest zdominowana przez poskomunistyczną agenturę i przylepionych do niej kilku cwaniaków. To jednak nie potrwa już długo. Najpierw trzeba uporządkować warszawkę, potem wyczyścić struktury PISu we Wrocku i wtedy przyjdzie kolej na Oławę.
Antek
Antek 01.09.2016, 11:26
Zafajdany Anty-polaku! To twoja obłuda i zakłamanie nie mają żadnych granic. (...)
Anty
Anty 31.08.2016, 23:34
Obłuda ludzi z PiS nie zna granic

Pozostałe